Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulás külföldön » Tudok előrehozott érettségit...

Tudok előrehozott érettségit tenni külföldön? Ebben az esetben Magyarországon.

Figyelt kérdés
Romániában élek (most kérlek ne hurrogj le, mint ahogy máskor is megesett ezen az oldalon, most nem ez a lényeg) és szeretnék Magyarországon is érettségizni mert ott szeretném a tanulmányaim tovább folytatni. Szóval a lényeg az hogy gimnáziumban 3. tanévemben vagyok és szeretnék 2016. májusában érettségizni. Ez lehetséges? Mert valaki azt mondta, hogy nem mert még nem fejeztem be a 4.-et. És 2017-re nem szeretném elhagyni mert ekkor van az itteni érettségi is és akkor már túl nehéz és bonyolult lenne nekem. Na igen... Miért is szeretnék Magyarországon érettségizni? Mert csak ott tudok biológiából meg földrajzból érettségizni, mert itthon nem tanulom ezeket a tantárgyakat, mert más profilú osztályban járok. Akkor sikerülhet nekem idén ez az érettségi?

2016. jan. 24. 17:43
 1/2 anonim ***** válasza:

"A nem magyar állampolgárságú vizsgázók is jelentkezhetnek Magyarországon egy vagy több vizsgatárgyból érettségi vizsgára. Ha a jelentkező külföldi középiskola tanulója, csak végzősként, az utolsó évfolyam tanulójaként kizárólag a május-júniusi vizsgaidőszakban és kizárólag a kormányhivatalban nyújthatja be előrehozott érettségi vizsgára történő jelentkezését, személyesen vagy postai úton."


Sajnos nem tudsz ezek alapján idén Magyarországon érettségizni. Ha a határ közelében élsz, akkor szerencsés vagy. Én sem értem, hogy miért nem lehet ilyen esetben ősszel is érettségizni, nem irigyellek.

2016. jan. 24. 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
Nem fog menni, mivel előrehozott érettségit állampolgárságtól és lakóhelytől függetlenül csak informatikából és idegen nyelvből lehet tenni, másból nem. Ha ez neked nem tetszik, akkor Hoffmann Rózsa nevét foglald imáidba, ő intézte el.
2016. jan. 25. 02:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!