Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulás külföldön » Milyen külföldön tanulni?...

Milyen külföldön tanulni? Milyenek voltak az első hónapok? Bármi érdekes történet?

Figyelt kérdés
Végzős gimnazista vagyok, több Holland és Dán egyetemre be adom a jelentkezésem programozó szakra. Most először lennék távol huzamosabb ideig. Milyenek voltak az első hónapok? Esetleg van bármi érdekes történetetek ebben a témában vagy tanácsotok? Milyen gyakran jártok haza?

2017. jan. 16. 18:23
 1/3 anonim ***** válasza:

Jó, izgalmas, barátságos.

Én Svédországban tanultam egy kisváros egyetemén angol oktatási nyelvű MSc képzésben. A csoportunk 26 főből állt köztük csak 1 svéd volt (mert a svédek a svéd nyelvű képzésre jártak) a többi indiai, lengyel, nigériai, kínai, iraki, etióp, szudáni, egyiptomi, vietnami, kazak, cseh, moldáviai, pakisztáni, ománi, görög, brazil, ukrán, és én egyedül magyar.

Nagyon jó hangulatú nemzetközi csapat voltunk. A képzés magas színvonalú, jól támogatott, de barátságos volt. Mindenhez volt online jegyzet, segédanyag, gyakorlati útmutató. Nem vérengzős vizsgákról szólt hanem szakmai munkáról. Sok gyakorlat és teammunka volt, a diplomamunkát is párokban kellett írni és közösen megvédeni. A tanárok segítőkészek voltak. Biciklivel jártam az egyetemre, gyönyörű fenyvesekkel szegélyezett jól kiépített kerékpárutakon. Rengeteg szép tavacska volt a környéken amiben szabadon lehetett fürödni nyáron. Télen havas a táj, de nincs olyan hideg mint sokan gondolják. Az egyetemen rengeteg lehetőség volt különböző kutatólaborok munkájába bekapcsolódni, projektekben részt venni.

2017. jan. 18. 09:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Nos, én az ellenpòlus vagyok, mert dél-euròpában, Olaszországban tanulok, azt hiszem nem kell bemutanom milyen szép is ez a hely. Én északon vagyok, és orvosnak tanulok. Hát az elején nagyon nem volt egyszerű, és nem azért mert béna lennék vagy ilyesmi, a nyelbet is jòl beszéltem már az elején, de ennek ellenére rengeteg föleg bürokratikus jellegű problémám volt. Ha tényleg érzel késztetést efy külföldi kalandhoz akkor vágj bele. De arra készülj fel, hogy nem lesz mòka és kacagás.
2017. okt. 7. 10:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
Szuper. Én Svédországban tanultam, nemzetközi évfolyamon angol oktatási nyelven. Nagyon nagy élmény a világ különböző kontinenseiről származó emberekkel tanulni együtt, kinyílik a világ.
2017. okt. 7. 16:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!