Dániai továbbtanulás?

Figyelt kérdés

Sziasztok, tudom már viszonylag sok kérdés van a témával kapcsolatban, viszont én is szeretnék feltenni pár kérdést azoknak, akik kint tanultak/tanulnak egy dániai egyetemen.

- Mennyire nehéz bekerülni?

- A legtöbb szak inkább business, marketing illetve fashion, Ti mit tanultok, tudtok-e más szakokról? Pl sport, tanár, nemzetközi kapcsolatok stb

- Mennyivel drágább kint egyetemistának lenni, mint itthon pl Szegeden vagy Budapesten?


Esetleg ha valaki lenne kedves további kérdésekre válaszolni, tapasztalatokat megosztani vagy tanácsokat adni, azt megköszönném:)



#egyetem #Dánia #dániai továbbtanulás
2017. jan. 20. 14:38
 1/2 anonim ***** válasza:

1. Függ attól is melyik egyetemre mennél, de mivel elég népszerű Dánia a külföldi egyetemisták körében azért nem egyszerű bejutni.


2. IT, mérnöki szakok is indulnak angolul. Tanári viszont szerintem csak dánul van, sportról nem tudok semmit, nemzetközi dolgok meg talán mintha lennének angolul.


3.Sokkal drágább. Aki ott dolgozik annak nem zavaró, mert azért igazodik ehhez a keresetük, de ha innen mész azért feltűnő. Átszámítva simán 2-3-szor annyiba kerül a megélhetés, mint itthon.


Ha valami kérdésed nyugodtan írj, annyi hogy én mesterképzést végeztem el kinn, nem alapszakot. De hátha tudok segíteni vmiben :)

2017. jan. 20. 16:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim válasza:

Én éppen a mesterképzésemet csinálom Dániában.


Azt, hogy mennyire nehéz bekerülni, nem tudom, szerintem ez függ a szaktól és hogy mennyire népszerű. Valószínűleg a népszerű szakokra nagyobb a verseny.Függ szerintem magától az intézménytől is mert vannak elismert egyetemek meg rangsorolás szerint nem egy nagy szám sulik.


Vannak más szakok is, legalábbis mesterképzések között bőven, én európai tanulmányokon vagyok pl.


Sokkal-sokkal drágább. Én előtte UK-ben éltem és ahhoz képest is horror ami itt van. Lehet mellette melózni, úgy el lehet lenni, persze függ, hogy melyik városban laksz és milyen szálláson vagy.

2017. febr. 24. 22:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!