Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulás külföldön » Nyelvtanulás külföldön elég...

Nyelvtanulás külföldön elég gyorsan - lehetséges ez?

Figyelt kérdés

Nyáron lehet, hogy alkalmam nyílik, és kimehetek Németországba. Németet 4 éve tanulok, de sajnos nem nagyon tudok semmit, mert nem igazán tanítanak a tanárok. Az érettségim közepesre sikeredett (írásbeli), bár sok olyan volt, amit csak tippeltem. Ezzel azt akarom mondani, hogy ha kikerülnék Németeto.-ba, akkor nem értenék szerintem semmit, max. vásárolni tudnék, mert az a szakmám, és azt megtanították normálisan.

Szóval, ha kimennék pl. pár hónapra, akkor már látszódna, hogy fejlődött a nyelvtudásom? Nagyon szeretem a német nyelvet, és szeretném jól megtanulni, hogy a későbbiekben akár ott is élhessek.

Megéri manapság németet tanulni? El lehet helyezkedni Németo.-ban? Jobbak a lehetőségek, mint itthon?

Köszönöm, aki ír nekem! :)


2010. máj. 21. 14:15
 1/7 A kérdező kommentje:
Bocsi a helyesírási hibámért (Németeto.-ba), gondolom tudjátok, hogy mit akartam írni. :D
2010. máj. 21. 14:16
 2/7 anonim ***** válasza:

miért ne érné meg manapság a nyelveket tanulni. ahány nyelvet tudsz, annyi embert érsz. ez teljesen igaz. a német és még sok más nyelv is nagyon hasznos itthon is, és európában is. kint pedig persze valamivel jobb a helyzet. ahogy mész nyugatabbra, az életszínvonal jobb, mint magyarországon. most mindenhol nehéz, de máshogy nehéz azért ott is, mint itthon.

valamint ha anyanyelvi környezetben vagy és fogékony a nyelvekre, biztos nagyon sokat fog rajtad dobni az a pár hónap!!

2010. máj. 21. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Hát, eleinte kézzel-lábbal kell majd mutogatnod, aztán majd belejössz.
2010. máj. 21. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:

Köszi szépen a válaszaitokat. :)

Igen, eleinte biztos nehéz lesz, de nagyon elszánt vagyok, és meg akarom csinálni! :)

2010. máj. 21. 14:45
 5/7 anonim ***** válasza:

szia!

Ha magyar társasággal leszel körülvéve, akkor nem valószínű, hogy sokat javul a német nyelvtudésod....mert nem leszel rászorulva arra, hogy németül beszélj. Ha viszont, nem lesz magyar nyelvű társaságod, csak német....akkor egy nyár alatt valószínűleg rengeteget fogsz haladni. tapasztalatból mondom....most 5,5 hónapja vagyok Olaszországban...előtte soha nem tanultam olaszt. Most viszont 5,5 hónap után...kb. középhaladó szinten vagyok. Nekem nincs magyar társaságom, sőt olasszal élek együtt. rá vagyok kényszerülve, hogy minél hamarabb megtanuljam.

sok sikert

2010. máj. 21. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Én kb. olyan tudásszinttel mentem Olaszországba, mint amiről Te most írtál. Egy hónap alatt(!) annyit tanultam, hogy szeptemberben oda-vissza volt az olasztanár, hogy mennyivel jobb lettem. :)
2010. máj. 21. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Lényeg hogy minél többet kommunikálj és csakis NÉMETÜL!! Már kéthét után van egy észrevehető ugrás, de párhónap alatt döbbenetes eredményekre képes az agy (tapasztalatból mondom, de az angol nyelv terén.. de a német is jól megtanulható)
2010. máj. 28. 17:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!