Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulás külföldön » Amerikában hogyan működik az...

Amerikában hogyan működik az egyetemi felvételi rendszer?

Figyelt kérdés
Gondolom nem úgy mint itt nálunk. Ők írnak érettségit? Ott is pontok alapján lehet bejutni? Hogy számítják?

2018. júl. 2. 13:50
 1/4 anonim ***** válasza:
100%

Nem írnak érettségit, ott ACT vagy SAT tesztet írnak, ég és föld a kettő (avagy három), illetve "kompetencia méréshez" ott a PSAT, de ezek sem teljesen összehasonlíthatók, mert míg a kompetencia mérés abszolúte hasztalan, a PSAT-re van, hogy scholarshipet ítélnek oda, és előre is gyakorolnak vele a SAT-re.


Kíváncsiságból érdekel vagy te is oda akarsz felvételizni?

2018. júl. 2. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Itthon felvételizek, csak kíváncsiságból kérdeztem :)
2018. júl. 2. 15:36
 3/4 anonim ***** válasza:
100%
En kint tanultam ha kell segitseg irj privatot.
2018. júl. 2. 18:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
A pontrendszer szerintem csak Magyarországon ennyire nagyon fontos. Vannak más országok is, ahol pontba átszámítják a jegyeket, de nem ennyire durván. Az USA-ban (és szerintem a legtöbb országban) kell írni egy ún. personal statementet, amiben kb kifejezed, hogy mennyire nagyon szeretnéd az adott tárgyat, amire jelentkezel, tanulni. Emellett tanári ajánlásokat is kérnek (egyet vagy kettőt), és sokszor behívnak interjúra is, a döntés csak ezután születik meg. Amúgy ott nincs korlátozva, hogy hány egyetemre jelentkezz, 10-20-ra is lehet :D és rangsor sincs, szóval ha több egyetemtől kapsz offert, akkor szépen átgondolhatod és eldöntheted, hogy melyiket fogadod el :)
2018. júl. 17. 12:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!