Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulás külföldön » Lehet e Magyarországon letenni...

IKii kérdése:

Lehet e Magyarországon letenni A-levels-eket és GCSE-ket? Ha igen mennyi időbe telik és átlagban mennyibe kerül? Be lehet e ezeket váltani Érettségivel?

Figyelt kérdés

Gimnázium után Angliában szeretnék tovább tanulni, de A-levels nélkül fel se vennének egy jó egyetemhez se és szerintem a GCSE sem ártana. Még csak a második évemet kezdem nyelvi tagozatban szóval van még időm rajta gondolkodni, csak szeretek mindent előre eltervezni. És persze jó ha van fogalmam arról, hogy mit akarok. Tudom, hogy kiemenni Angliába tanulni, nem olcsó mulatság, főleg hogy Londonba készülök.

A válaszokat előre is köszönöm.



2018. aug. 16. 15:04
 1/5 anonim ***** válasza:
41%

A level-t és GCSE-t csak Angliában tudsz végezni. De ha megvan a 3 A level akkor senkit sem érdekel a GCSE-d.


Magyarországon csak érettségit tudsz letenni, ami egyébként egyenlő az A level szintjével, és azt csak át kell váltani hogy mit is ér az angol rendszerben, és az szerint vesznek ott fel egyetemre.


Szóval csak az érettségidet nyomd meg és fel is vesznek egyből alap vagy akár mesterképzésre, szóval nem kell extra éveket járnod. (De egy felsőfokú angol vizsgád az legyen meg, egy nemzetközi.)


Student finance-ra meg tudsz jelentkezni, így a tandíjon nem kell a fejedet törni, csak a lakhatáson/megélhetésen.

2018. aug. 16. 17:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%
Nem kell se A levels se GCSE, az a britekre vonatkozik :) az egyetem honlapján, külön a szakoknál van egy olyan link, hogy "international students" és ott országokra le van bontva hogy mit várnak el. Magyarország is ott lesz, egyetem színvonalától függ a követelmény, láttam már hogy 3 emeltet kértek ötösre, de olyat is hogy csak 3-as érettségi átlagot :) a finanszírozást meg ahogy az előző hozzászoló is mondta, diákhitellel fedezni tudod, és elég kedvező diákoknak.
2018. aug. 19. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat! Nagyon hasznosak!
2018. aug. 20. 14:04
 4/5 anonim ***** válasza:
Kéttanosba jársz ?
2019. szept. 25. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Még Oxford is el fogadja a magyar érettségit, igaz 2 emeletet kér. Angliában kicsit specifikusabban tanulják a tárgyakat. Például aki tudományos szakra készül, ő tanul kémiát, bioszt, fizikát és vizsgázik belőle, viszont történelmet már nem. A felvételi az nem annyira egyeséges mint a magyar ami pontokra vált mindent. Angliában egyetemenként eltér a dolog. Így azt ajánlom, hogy szűkítsd le hova szeretnél menni. Pl. élnél-e nagyvárosban vagy eldugodtabb kisvárosban stb... Legyen 5 egyetem kiválasztva. 1 álom egyetem, amova nagy szerencse kéne, hogy felvegyenek, 3 olyan ahová van esélyed és egy olyan ahová majdnem biztosan felvesznek. Nézd meg azt is, hogy milyen ösztöndíjak vannak és alapvetően mennyből jönne minden. A lakhatás nál sok esetben olcsóbb szobát bérelni mint kollégiumi szobában lakni.
2019. szept. 27. 20:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!