Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulás külföldön » Ausztriában mik a teendők...

Ausztriában mik a teendők költözés esetén gyermekkel? (TB, stb. )

Figyelt kérdés

9 éves fiunkkal és férjemmel költöztünk Ausztriába Magyarországról. A fiúnk egy nagyon magas színvonalú nem európai iskolának a magántanulója. Ez marad is fixen, és számomra csoda, hogy felvetteék. Ausztriában pedig 1-2 hétnél a munkánkat kifolyólag nem tartózkodunk egy helyen, hotelekben, bagy apartmanokban élünk. (Én egy osztrák műsor sminkese vagyok, férjem videó készítő ugyan itt. Szóval más országokba is megyünk, de a 90%-ot Ausztriában töltjük.)

Mi a menete a saját vállalkozói kiváltásának, az illetéket láttam neten, de az régi adat volt. Van pluszba havi díja? Mennyi a mostani illeték kezdéskor?

A tb? A tb a gyermek részére? A családi pótlékot Magyarországon már lemondtamés az egészségügyi ellátást is.

Csak kérdezni nincs időm bemenni, mert sokat vagyunk úton.

Fix információkkal, felkészülve szeretnék ügyezni.

Egyéb infó esetleg ezeken kívül? Köszönöm.


2019. máj. 3. 15:07
Sajnos még nem érkezett válasz a kérdésre.
Te lehetsz az első, aki segít a kérdezőnek!

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!