Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Érdemes gépészmérnöki MSc-re...

Érdemes gépészmérnöki MSc-re menni ha nem ez az alapszakom?

Figyelt kérdés
Sőt teljesen más, de a felvételi követelményeket szerintem tudom teljesíteni, tulajdonképpen csak néhány tárgyat kellene pótolni. Több értelme van kezdeni egy BSc-t helyette és az alapoktól felépíteni?
2019. júl. 27. 22:02
 1/3 A kérdező kommentje:
Mérnöki BSc-m van csak más területen
2019. júl. 27. 22:04
 2/3 anonim ***** válasza:
53%

Szerintem nem érdemes műszaki menedzserről egyből mesterszakra menni, mert később ez úgyis szemet for szúrni a munkaadóknak (és szeirntem hiányozni fognak a szakmai alapjaid).


A BSc csak +1 évvel több (és ha voltak ott elfogadható tárgyaid, akkor még könnyebb is, előnyöd van), én inkább arra mennék a helyedben.


Unokatesóm is pont ebben a dilemmában volt és végül előlről kezdte ő is a BSc mérnök szakot.

2019. júl. 27. 23:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
Én is ugyanebben a dilemmában vagyok. Már arra is gondoltam,hogy most szeptemberben elkezdem a BSc-t és mondjuk az első év után átmegyek MSc-re, mert két félév alatt azért elég sok tárgyat megtudnék csinálni ( ha minden jól megy :D) amit később pótolnom kellene a mesterképzésen. Igazából én is attól félek,hogy a szakmai tudásom elég hiányos lenne egy mesterképzés elkezdéséhez. Gyakorlatilag, olyan mintha járás előtt már elkezdenék futni. Viszont azt gondoltam MSc-vel könnyebben el lehet helyezkedni illetve később jobb fizetést lehetne elérni. Nem vagyok telhetetlen csak azért ezt is szem előtt tartom. Összességében úgy gondolod nem érné meg? Mérnöki diplomám van és kb a felvételhez szükséges 70 kreditből 50 meg van most is. Ahogy elnéztem felvételi elbeszélgetés nincs a győri egyetemen a diplomám pedig jeles lett.
2019. júl. 27. 23:53

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!