Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » A Szerb Antalban idén mikor...

A Szerb Antalban idén mikor lesznek a nyílt napok?

Figyelt kérdés

A nyílt napokra egyébként szülővel, vagy barátnőkkel érdemes menni?


Illetve tudnátok nekem véleményt mondani az iskoláról? Milyen a légkör? Körülbelül hány ponttal vesznek fel? Milyen a fiú-lány arány? Sok a program? Vannak suli-bulik? Tényleg annyira jó iskola, mint ahogyan mondják? Az olasz nyelv oktatása mennyire erős? Tényleg el lehet jutni egy B2-es szintre a második nyelvből, a elsőből pedig C1-re?


Előre is köszönöm a válaszaitokat!<3



2019. okt. 13. 21:34
 1/4 anonim válasza:
100%

Sajnos az utolsó nyílt nap okt. 22-én volt, azért én válaszolok pár kérdésre, tavaly végeztem a SZAGban.

Vélemény? Nagyon-nagyon jó iskola, kellemes a légköre, nem rettegve kell bejárni, sőt. Eleve egy gyönyörű épület egy gyönyörű parkban, de jók a tanárok is, jól tanítanak, van humoruk, a nagy részük megértő és segítőkész, persze nem ismerek mindenkit, sokuk maga is oda járt, a diákok nagy része is motivált, nincsenek nagy balhék meg fegyelmi ügyek.

Ponthatárok: [link]

A fiú-lány arány kb. fele-fele szokott lenni, inkább több fiú.

Programok: most kezd egy kicsit felpörögni a dolog (mikor én már épp elmentem 😥), eddig volt: Gólyabál, Halloween, Farsang (ez nem mindig), négy év után tavaly újra Rising Szag tehetségkutató, idén pedig egy Holdvilágbál, ami tök új ötlet, az elmondások alapján kb. olyan, mint egy amerikai prom (tánc, ismerkedős programok, büfé, zene, fotosarok, ilyeneket meséltek).

Én olaszos voltam, egy erős B2-n vagyok a 4 év után, a nyelvek általában nagyon erősek, angolból ahhoz kell tehetség, hogy ne legyen C1-ed.

Én nagyon ajánlom bárkinek, jó kis 4-5-6 évet lehet eltölteni ott, erős iskola is, egyenes út az egyetemre.

Sok sikert a felvételihez!!

2019. nov. 14. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%

Az előző válaszoló szerintem tökéletesen leírt mindent, bár ami a fiú-lány arányt illeti, nekem az a benyomásom, hogy lányból van több. Idén is, és az elmúlt évben is a szalagavatós keringőhöz alsóbb évfolyamokról kellett vadászni fiúkat (azelőtt nem tudom, hogy volt, nem figyeltem). A mi osztályunkban pl. 5-tel több a lány, a folyosókon is több lányt látni, bár lehet, hogy ez a csoportos mosdós túrákkal magyarázható.

Az egyik tanárnő mondta el nekem még régebben a fiú-lány arány titkát: ha nehéz a matek felvételi, sok a fiú, ha a magyar, akkor sok a lány. Szerintem van benne valami.

2019. nov. 28. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszaitokat! Úgy hallottam, hogy a nyelvet nem mi választhatjuk, hanem az iskola dönti el. Ez valóban igaz?

És tudnátok még nekem mesélni arról a "prom" szerűségről?

Előre is köszi<3

2019. dec. 6. 22:14
 4/4 anonim válasza:
100%

Szia! Én is Szerbes vagyok.😊

Megpróbálok választ adni az utóbbi kérdéseidre is:

Ha hatodikosként felvételizél, és felvesznek, akkor ha eddig angolt tanultál, azzal kell tovább haladnod, ha németet, akkor azzal. 🇬🇧🇩🇪

A másodnyelvet mindenki magának választhatja kilencedikben (attól függetlenül, hogy hetedikben, vagy kilencedikben kezdik a gimit), akik első nyelvként németet tanultak, ők mindig angolt választanak (legalábbis ez a tapasztalatom).

Az angolosok választhatnak németet, olaszt és franciát. 🇩🇪🇮🇹🇫🇷

Szerintem nagyon nagy pozitívum, hogy anyanyelvi tanár is van a franciánál (olasznál nem tudom), aki heti egy órát tanít a csoportoknak, és kizárólag franciául beszél hozzájuk.🇫🇷


A Holdvilágbál egyszerűen fantasztikus volt! 🌙

Teljesen olyan volt, mint egy amerikai bál.

A tornateremben volt a tánctér, de szinte rá se lehetett ismerni. Gyönyörűen fel volt díszítve, nagyon jó megvilágítása volt égősorokkal is.

A tornaterem előtt volt egy hatalmas Hold, ami előtt lehetett fotózkodni. Szerintem nagyon szép volt.🌙


A bejárattól a tornateremig egész végig vörösszőnyeg volt leterítve, és a tornateremben is volt szőnyeg..😍

Ki volt alakítva egy színpad, ahol a suli zenekara koncertet is adott, és nagyon-nagyon jó hangulatot adott.

A koncert után a DJ folytatta a zenei aláfestést.

Még a bál előtti hetekben lehetett nevezni a bálkirály/bálkirálynő választásra, és a portánál lévő szavazóládába lehetett leadni a szavazatokat, melyek alapján a bál estéjén megválasztották a bálkirályt és a bálkirálynőt. Az ő táncuk nyitotta meg az első lassúzós táncot.👑

Ekkor a fiúk felkérték a párjukat táncolni (mert párban kellett menni, de persze azok is elmehettek, akiket nem hívtak el, csak mondjuk lányos vagy fiús párokban).

Összességében csak pozitívumokat tudok mondani róla, mert tényleg egy nagyon jól sikerült este volt, és tökéletesen meg lett szervezve!

Sok tánc, sok zene (pörgősebbek és lassúbb, romantikusabb zenék is), szép díszítés, fantasztikus hangulat... 👍🏻

Remélem, hogy jövőre is megszervezik❤️

2019. dec. 14. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!