Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Tényleg nem fogok semmihez...

Tényleg nem fogok semmihez érteni, ha a Nemzeti Közszolgálati Egyetem Államtudományi Karán végzek?

Figyelt kérdés
Gondolkodtam a közigazgatás-szervező és az allamtudomanyi osztatlan képzésen is, de mind a tanáraim, mind mások le szeretnének beszélni róla. Véleményeket is elég rosszakat olvasok az egyetem tanítási színvonaláról és a jövőbeli lehetőségekről. Sokan mondják, hogy ezek kamu diplomák mert az ember úgy végzi el az iskolát, hogy nem ért semmihez mert olyan nincs, hogy valaki a "közigazgatáshoz ért". Tehát elvileg semmiféle specifikus képzést nem kapnék. Azt is mondták, hogy el sem tudnám mondani, hogy minek tanulok. Más tudja mondani, hogy jogásznak, orvosnak, informatikusnak, közgazdásznak stb. de az enyémnek még csak neve sem lenne. Közigazgatásban dolgozó ismerőseim azt mondták, hogy a közigazgatáson belül is specifikus tudás kell, a közigazgatási végzettségűekből általában titkárnő, asszisztens stb. lesz. Tényleg igaz, hogy ennyire kilátástalan minden ezzel a diplomaval? Ha igen akkor egyáltalán miért oktatják ezt?

2020. márc. 16. 13:32
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:

Én közig BA-n vagyok és most fogok végezni.

Szerintem alapnak jó. Ez tényleg egy generalista, alapozó képzés, ami sokféle területet magába foglal (jog, közgazdaság). Ebból kifolyólag aztán kiderül mi érdekel jobban és el lehet dönteni, merre tovább mesterképzésre.

Van specializáció is. Én adóigazgatáson vagyok, szóval a NAV-nál szívesen látnak majd, ott voltam szakgyakon is. (közigazgatáson belül fizu szempontjából egyik legjobb)

Az államtudományit nem ajánlom, nagyon új képzés még. Azt tényleg nem lehet tudni mire lesz majd jó.

Azt cáfolnám, hogy kamudiploma. Azért nem olyan egyszerű ezt sem elvégezni, attól függetlenül, hogy azért nem egy jogi kar szintet várnak el.

Azoknak ajánlanám a képzést, akik érettségi utánra sem döntötték még el, mit akarnak kezdeni az életükkel, de nem szeretnének kihagyni évet, eljönnek ide, kapnak egy diplomát, ami aránylag stabil és jó munkalehetőséget ad és nem vetik el a mesterképzés gondolatát a továbbiakban. (Én gazdasági mesterre fogok menni, hogy a magánszférában is érvényesülni tudjak, esetleg ha a közigben akarok maradni, akkor meg magasabb pozicíot is képes legyek betölteni.)

2020. márc. 16. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
58%
Minden szakra ezt mondják, főleg itt gyakorin minden, de minden szak "értelmetlen". Ne is foglalkozz ezzel, tanulj azt, ami érdekel! Sok sikert!
2020. márc. 16. 18:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
Tény,hogy enélkül a diploma nélkül is el lehet helyezkedni közigazgatásban,pedig sose dolgoztam előtte közszférában. Bár azért biztos előny,hogy nem lesznek tök újdonságok a fogalmak..
2020. márc. 16. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
58%
egyszerű betanulós munka, erre ne pazarolj végzettséget
2020. márc. 23. 19:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim válasza:
83%

Igazat mondtak neked. Önmagában a 3 éves közigszervező semmit sem ér, időközben valószínűleg a kedved is elmenne attól, hogy valaha is a közszférában dolgozz. Velem is ez volt, idén végzek nemzetközi igazgatáson, barátnőm közigszervezőn, nagyon sokat szívatják őket, és az alap diplomával annyit tudnak kezdeni, hogy ahol csak annyi a követelmény, hogy legyen diplomád, arra jó. Vagy ha alapot akartál szerezni, és specializáltabban mész mesterre, az is jó. De önmagában sajnos ezen az egyetemen csak akkor tudsz kezdeni valamit a diplomáddal, ha RTK/HHK-ra jártál, vagy vannak kapcsolataid, akik be tudnak téged ajánlani jól fizető helyekre.

Ha újrakezdeném, nem ide jönnék. Nézz szét az állásajánlatok közül pl. profession.hu-n, ott is látszik, hogy marketingeseket, gazdasági végzettségűeket, mérnököket keresnek, nem pedig közigszervezőket meg államtudományi doktorokat.

2020. márc. 24. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:
Köszönöm mindenkinek a válaszokat! Az itteni válaszoknak köszönhetően és amiket hallottam, az alapján egyértelmű, hogy nem éri meg elvégeznem úgyhogy inkább megyek a Corvinusra.
2020. márc. 24. 15:24
 7/11 anonim ***** válasza:
72%
GYIK-en bármelyik szakra kérdezel rá, az orvosin és a mérnökin kívül mindet le fogják húzni, többnyire alaptalanul. Én azt tanácsolom, hogy nézd meg az egyes szakok tematikáját, milyen tárgyak vannak az egyes egyetemeken/szakokon, és azt tanuld, ami érdekel. Az NKE-ről azért elég biztos az elhelyezkedés, leginkább politikai véleményük miatt húzzák le az emberek - szintén alaptalanul, az oktatók nagy része eltéről és corvinusról jött.
2020. máj. 2. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
73%

Csatlakozom azokhoz, akik megerősítik, hogy itt mindent leszólnak. Minden diplomával lehet valamit kezdeni. Főleg, ha érdekel, és hajlandó vagy jól tanulni.

Mikor én tanultam HHK-sként alkotmányjogot, vagy valami hasonlót, a tanár azt mondta az államtudományi az NKE csúcsa. Hát népszerűbb nem lett tőle, de kétségtelen , hogy az osztatlan képzésben az már egyetemi diplomát ad.

A közigazgatásban rengeteg a munka és azt a specifikus tudást, azt a BA után meg tudod szerezni, kiképeznek. Kétségtelen, hogy vannak , amikre érettséivel is "betanítanak",de közalkalmazotti bértábla van, diplomával többet keresel, több lehetőséged van.

2020. máj. 2. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim válasza:
45%
Mi az, hogy nincs olyan, hogy valaki a közigazgatáshoz ért? Aki itt végez, az a közjoghoz ért, ami jelzem, egy jogi terület. Lehet, hogy egy jogász mindenhez ért,a magánjoghoz is, az NKE-sek meg csak a közjogot vágják, na bumm, azt viszont rendesen. ÉS ezen kívül pl. az államtudományin, ahova én járok, a magánjogot is rendesen beleverik az ember fejébe. Azt mondanám, hogy ez egy gyengébb jogi képzés és igen, nem nézik annyiba a diplomádat a versenyszférában, de te nem is ezért jelentkezel ide, hanem azért, mert az államigazgatás területe vonz. Ha nem, akkor nyilván nem kell ide jönni. Ez egy ilyen hely, itt ezt tanítják. Egy orvosi szakon sem sírnak a hallgatók, hogy nem kerülhetnek be a közigbe, így a közigben sem kell más területek után áhítozni.
2020. jún. 2. 19:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:
Hát, de a közjog csak egy szelete a jognak. Aki nem tanulja a magánjogot hozzá az nem is fogja átlátni a teljes jogrendszert és elég féloldalas lesz a tudása. A másik pedig, hogy az állam és az intézményeire nem csak a közjogi szabályok vonatkoznak, hanem igenis a magánjogiak is. Az pedig, hogy valakit az államigazgatás vonz az jó, de egy érettségiző gimnazista honnan tudja, hogy ő a versenyszférában vagy a közszféraban akar elhelyezkedni? Egyik működéséről és viszonyairől sincs tudomása, tapasztalata. Az pedig tényleg valóság, hogy az állami szférában a vezetők jelentős része nem itt végzett, hanem jogász, közgázdasz vagy egyéb speciális végzettség. Ezek miatt is döntöttem úgy, hogy végül közgázra megyek.
2020. jún. 2. 20:27
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!