Jogi kar vélemények?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

Tudom,sok kérdés van ezzel kapcsolatban,de sehol sem találtam olyan válaszokat amik minden kérdésemre válaszolnának szóval gondoltam teszek egy próbát.

2 dolog érdekelne leginkább. Az egyik,hogy ha ezt a szakot választanám akkor melyik egyetemre lenne érdemes menni és miért?A legtöbbet a Pázmányról és az eltéről hallottam, mindenki ezeket ajánlja.

A másik pedig az lenne,hogy tényleg nem lehet már elhelyezkedni egy jogász diplomával? Az az igazság,hogy eléggé el kéne döntenem mit szeretnék tanulni és a jogon gondolkoztam de akkor lehet nincs is értelme..

Előre is köszönök minden választ!



2020. máj. 7. 20:52
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
82%

Akármit választasz, minden szakra meg fogod hallgatni, hogy milyen hülye vagy, nem lehet elhelyezkedni vele, büfészak, stb. stb. stb... Itt ez a módi.


A kérdésedhez: ELTE vagy Pázmány valóban a legjobbak, illetve Budapesten kívül Szeged és Miskolc.


És, ha jó vagy, akkor el lehet helyezkedni. Miért ne lehetne? Én legalábbis nem látok százával munkanélküli kollégát magam körül, ellenben volt évfolyamtársaim dolgoznak földhivatalokban, közjegyzőnél, minisztériumokban, bíróságokon, ügyvédi irodában, ügyészségeken, rendőrségen, önkormányzatoknál... Parlamentben is. De van, aki nem maradt a szakmában, viszont saját céget alapított, és - nyilvánvalóan a jogi tudására is alapozva - nagyon sikeresen vezeti.


Olyan is van, aki kiment Brüsszelbe, illetve az ENSZ különböző szerveibe. Volt, aki az ELTE után Cambridge-en és Oxfordon tanult tovább, illetve olyan is, aki ott maradt az egyetemen valamelyik tanszéken, és mára már oktató.

2020. máj. 7. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 A kérdező kommentje:

Köszönöm a választ ez kicsit lelket öntött belém :)

Ha jól értelmeztem akkor te is jogra jártal. Abban az esetbe ha ez tényleg így van és lenne rá időd, akkor tudnál nekem tapasztalatot írni az egyetemi évekről?

2020. máj. 7. 22:07
 3/14 anonim ***** válasza:
88%

Igen, az ELTÉre, épp most 10 éve végeztem.


Mi érdekel? Nem voltam nagy társasági ember, bulikba, gólyatáborba meg ilyesmi nem mentem, de vannak ezek is. De azért azt vettem észre, hogy aki túl sokat bulizik, nem szerepel valami jól a tanulmányaiban.


Sajnos sokan nem végzik el az egyetemet, vagy nem 5 év alatt, de aki komolyan veszi, annak menni fog.

2020. máj. 7. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 A kérdező kommentje:
A társasági élet nekem most nem elsődleges. Inkább az érdekelne,hogy tényleg olyan nehéz e mint amilyennek mondják? Mert azt hallom,hogy nagyon szórják az embereket. Tudom,hogy tanulni megyek oda és természetesen nem is azért kérdezem mert nem akarnám megtanulni az anyagot,hanem inkább azért mert hallottam már olyat,hogy a legtöbb ember feladja és elég kiemelkedőnek kell lenned ahhoz,hogy végigcsináld.
2020. máj. 7. 22:43
 5/14 anonim ***** válasza:
77%
Szia! Én ELTE-re járok. Teljesen egyetértek azokkal amiket az első válaszoló írt. Ezen az egyetemen duplán megkapod, hogy mekkor sz.r vagy, nemtudsz semmit, nem lesz belőled semmi. Stb... Elég kemény egyetem. Én se járok nagyon sehova el. Max egy-egy szülinap, vagy néha, de nagyon néha egy buli. És énis azt tapasztalom, hogy aki ezen az egyetemen bulizni jár, az vagy kibukik, vagy 6.éve van ezen az egyetemen és még mindig csak 3ad éves. Ezt az egyetemet nem tudod,, el lébecolni" hogy jolvan az majd elolvasom egyszer elég lesz az. Vagy úgyis át engednek 2essel a semmire. Itt tudod tudod, ha nem akkor bukta. Pázmány kicsit más. Van pár ismerősöm ott, és nem nagyon ér fel a színvonala az ELTE-hez. Csomó tárgyból meg ajánlott jegyet kapnak, a szinte semmi évközi munkára(pl. :Római jog, ami nálunk tipic buktató tárgy). Ez az az egyetem ahova az ELTE-sek jelentkeznek át, ha nem bírják az ELTE-t. Erre az egyetemre szerintem csak úgy gyere, hogy ha 100%ig biztos vagy, hogy jogi pályára szeretnél menni. Már az első félév is elég durva, mert előre hozták azokat a tárgyakat amik eddig 2od és 3ad évesek voltak. Szóval már a legelejétől kezdve elég sokat kell tanulni. A szegedi egyetemről is tudok mesélni. Mert ott is sok ismerősöm van. Nehézségileg a kettő közé tudnám tenni. Ott is sok tárgyból kapnak megajánlott jegyet, de azért az sem egy könnyű egyetem. Úgyhogy ha jogi pálya mellett döntesz, akkor mindenképp az ELTE, vagy Szeged,vagy pedig a Károli. Az elhelyezkedésről nem nagyon sokat tudok írni. De azért annyit tudok, hogy nem rohangásznak munkanélküli jogászok nagyon. Tehát el fogsz tudni helyezkedni mindenképp.
2020. máj. 7. 22:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 A kérdező kommentje:
Nagyon köszönöm a válaszod!
2020. máj. 7. 22:56
 7/14 anonim ***** válasza:
70%

Én is ELTE-re jártam. A jogi karok közül még itt van az a bizonyos színvonal az országban (most külföldi jogi kart ne vegyünk ide mert ahhoz képest az ELTE is nulla). Amiket az előbb leírtak a többiek, mind igaz.

Az elhelyezkedésről: igaz, hogy sokan nem tudnak elhelyezkedni vagy nem jogi munkakörben helyezkednek el (pl. HR) vagy pedig vmi alibi munkát végeznek jogi diplomával, rengeteg ilyet látok. Rengeteg az egyéni ügyvéd is, aki örül ha magának kitermeli a bérét, illetve mellette másban is utazik, hogy legyen bevétele, és rengeteg a zugíró ügyvéd, mindenféle ügyletekkel, amit a papír elbír, a pénzért ugye bármit, kell a bevétel...Ennyi jogászra Magyarországon nincs szükség, ezt minden kollégám tapasztalja, illetve egyetemi oktatókkal is beszélgettem erről. Ezért most az a tendencia, hogy aki teheti elhúz külföldre és próbál vmi nemzetközi céghez bejutni vagy a különbözeti vizsgát letenni (nyilván a nagyon jók mennek ki, sokan próbálnak nemzetközi irodai hálozatba bejutni és úgy kijutni). Sokan Bécsbe mennek jogra már inkább, közel van és Ausztriában nincs ez a brutális túlképzés mint itthon, a képzés színvonala is összehasonlíthatatlan. A fizetésről meg ne is beszéljünk, pocsék. Egy jogi diplomával külföldön halálra keresed magad kezdőként is jó a fizu, itthon meg örülsz kezdőként a nettó 120-150-nek is, ami azért van mert lassan már minden 5. embernek jogi diplomája van, nagy a kínálat kevés a kereslet. Egyre több a pályaelhagyók száma... A szakmai színvonala a mostani jogászoknak meg inkább hagyjuk, mindenki megkapja a jogi diplomát csak idő kérdése, hogy csúszik-e vagy sem.

Szóval én nem ajánlanám a jogot, vagy ha nagyon azt akarod ne itthon megy jogi karra! Ausztria, Németország, Franciaország stb. szuper képzéseket biztosít, nem véletlen mennek sokan LL.M (mesterképzés jogászoknak) képzésre külföldre, ami itthon van az egy kabaré LL.M.

2020. máj. 8. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
85%
Elhelyezkedni szinte lehetetlen, minden évben több száz új frissdiplomás árasztja el a munkaerőpiacot, egyszerűen nincs annyi munkahely, ami ezt a rengeteg embert fel tudná venni, nemhogy vidéken, BP-n sem. Egy nagyobb céghez sem kell sok jogász, kevés az üresedés mindenhol, nemzetközi ügyvédi irodánál ugyanez. így maradnak az egyszemélyes kis rabszolgatartó ügyvédi irodák, ahol pár hónapig birja mindenki, mert minimálbért kapsz vagy még azt sem, napi 12 órát dolgozol és még emberszámba sem vesznek. Ha van olyan szak, amire tényleg nem érdemes menni az a jog.
2020. máj. 9. 09:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
100%
A 8-as hozzászóló teljesen leírta a valóságot!! Szakmabeliként én is ezt látom sajnos...
2020. máj. 9. 09:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 A kérdező kommentje:
Köszönöm mindenkinek! Akkor szerintem ez sajnos eldőlt..
2020. máj. 9. 10:16
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!