Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Megéri szoftverüzemeltető...

Megéri szoftverüzemeltető tanfolyamot elvégezni? El lehet vele helyezkedni?

Figyelt kérdés
2010. júl. 30. 20:48
 1/2 anonim ***** válasza:

Én 2001-ben végeztem, amikor csináltuk, azt mondták, lehet vele állást találni. Amikor vizsgáztunk belőle, már kellett volna hozzá gyors- és gépírói "végzettség" plusz nyelvtudás. Így lehetett volna irodába beülni. Szóval fél év alatt romlott az elhelyezkedési esély. Igaz, engem kiközvetített a munkaügyi kp a tanfolyam után, de - már bánom -, nem mentem, helyette visszamentem a fősulira, munkatapasztalatnak megtette volna...


Szóval röviden-tömören: szerintem elhelyezkedni nem lehet csak ezzel, de jó, ha megvan. Én kaptam érte 2 félévig kreditet. Meg azért papír, lehet mutogatni.

2010. júl. 30. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Én 2007-ben szereztem szoftverüzemeltetői papírt, de csak azért, mert ha elvégeztem a tanfolyamot, akkor egy év múlva, a műszaki informatikus vizsgánál mentesülök az első rész alól. (A műszaki informatika vizsga 3 modulból állt).


Nekünk nem is mondták, hogy kell hozzá nyelvtudás, meg gépírói végzettség... mondjuk a suliban mindenki azért tette le, hogy egy évvel később könnyebb dolga legyen a másik vizsgán. Hiába ez volt az első OKJ-s szakmám, ezért fizettem, kemény 26.000 ft-ot, két részletben. Így a második, a műszaki informatikus OKJ volt ingyenes.


Igazából megtanulsz szöveget szerkeszteni, táblázatot, adatbázist kezelni, honlapot készíteni, minimális hálózati technológia. Mutogatni tényleg jó, meg elég "komolyan" hangzik. Persze nem kizárt, hogy találsz vele munkát, nekem nem sikerült. Egyikkel sem.

2010. aug. 12. 10:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!