Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Kevesebbet ér valamivel a...

Kevesebbet ér valamivel a levelezőn szerzett diploma?

Figyelt kérdés

Már elvégeztem egy szakot viszont szeretnék még tanulni. Megmondom őszintén nem szeretnék a szüleim “terhére” lenni és ezért gondoltam, hogy levelezőn végezném a szakot. Jelenleg van munkahelyem ahol támogatnak is a tanulásban, abszolút együttműködők.

Későbbiekben lehet hátrányom belőle, hogy én levelezőn szereztem meg a diplomát? Van esély, hogy kevesebbet fog érni egy olyantól aki nappalin szerezte?

Illetve a másik ok, hogy ahova jelentkezni szeretnék az van közelebb hozzám és ott csak levelező képzés van, míg pl Debrecenben nappali. De nekem az eléggé kiesik.


2020. júl. 31. 07:54
 1/9 anonim ***** válasza:
92%

A diplomában nincs feltüntetve, hogy nappalin vagy levelezön szerezted. Semmi hátrányod sem lesz belöle, de azért a levelezö nem könnyü munka mellett, de megoldható kellö akarattal és szorgalommal.

A követelmények ugyanazok, mint a nappali képzésen, csak sokkal többet kell önállóan tanulni, nincs minden nap ott valaki, aki segíthet.

2020. júl. 31. 08:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
80%

A diploma ugyanaz, mint nappalin, viszont a tudás mögötte lényegesen kevesebb. Azért merem így leírni, mert most tanulok levelezőn, és hát bizony vicc néha, amit leadnak és követelnek.

Ugyan a követelmény ugyanaz elvben, de gyakorlatban igenis különbség van a nappali és levelező között. Külön tételsor, vagy egyszerűen már az anyag leadásánál közli a tanár, hogy tőlünk ezt úgysem fogja kérni... ZH pl nagyon kevés tárgyból van, így tényleg csak a tételek megtanulására kell szorítkozni, ami azért alaposan megszűri a teljes anyagot.

Viszont az is tény, hogy rengeteget kell utánamenni, melózni vele, mert konkrét tanra vagy idő híján előfordul az, is, hogy az ember csak egy könyvcímet és tól-ig oldalszámot kap, hogy azt kell megtanulni, aztán hajrá, oldd meg!

2020. júl. 31. 08:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 Vodafonelive ***** válasza:
83%

A kettessel egyet kell ertsek.

Regebn benne volt a diplomadban, hogy nappalin vagy levelezon vegezted el a kepzest, most mar nincsen feltuntetve. Az oneletrajzodba fel tudod tuntetni, ha szeretned.

En nappali gepesz bsc-t csinaltam, levelezon meg letesitmenymernoki mestert, mas-mas intezmenyekben. A nappali kemeny volt a levelezo meg egy vicc ahogy a kettes is irta, azzal a kulonbseggel, hogy a szie szereti ugy csinalni, hogy mesteren a nappali meg levelezo kepzesre kevesen jelentkeznek ezert osszevonjak a kettot es mindenki levelezo szinten fog tanulni.

En most Pecsett fogom kezdeni a gepesz msct levelezoben, mert csak abban indul, de tudom, hogy a bsc levelezon sokkal konnyebb a legtobb vizsga, nehol nincsen beugro se zh ahhoz, hogy vizsgazhass, viszont az anyag mennyisege ugyan az, ugyhogy elkonyvelheto a konnyebbseg. Mivel ezt a mestert szeptemberben inditjak eloszor errol meg csak info, anyag, semmi sincsen, ezert az elso evfolyam szerintem nehezebb lesz.

2020. júl. 31. 09:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%
Ha valaki igazán kíváncsi rá vagy számít az tudja ellenőrizni, hogy nappali c levelező oklevél mivel a száma tartalmazza ezt az adatot. De igazából az számít amit tudsz és a tapasztalatok, ezért annyira nem lényeges a későbbiekben.
2020. júl. 31. 09:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
98%
2, nálunk meg pont ugyanaz volt a követelmény, vizsgaidőpontjaink sem voltak külön. Azt se tudták, ki milyen képzésre jár...
2020. júl. 31. 10:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
100%
Igaz amit a kettes mond, vannak tantárgyok és a levelezősökkel szemben alacsonyabbak az elvárások. Kesevesbb tudással fogják megkapni a diplomát. Azt viszont nem mondanám, hogy az álláskeresésben ez hátrányt jelent.
2020. júl. 31. 10:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
29%
Egyes szakokon (mérnök, jogász), lehet, hogy alacsonyabbak a levelezősökkel szembeni elvárások, de gazdasági szakokon biztosan nem. Ugyanaz a tananyag, ugyanazok a vizsgák, és a levelezősök többnyire jobbak.
2020. júl. 31. 11:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
100%

" a levelezősök többnyire jobbak."

Ez azért van így, mert sok esetben más a motiváció.

Igen, van, aki 18 évesen (meg már korábban is) tudja, hogy mi akar lenni, de a nappalisok között van egy elég széles réteg, aki azért van az egyetemen "mert anyám azt mondta, nem tart el tovább, ha nem tanulok". Aki levelezőn, munka mellett csinálja, ott azért nagyobb a valószínűsége, hogy tényleg érdekli, és szeretne vele valamit kezdeni.

2020. júl. 31. 11:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:

Köszönöm mindenkinek!

Igazából kicsit beletartozok a csoportba amit az utolsó írt.

A szüleim szerették volna ha tovább tanulok de igazából nem volt sok ötletem, hogy mit kéne tanulnom amivel munkám is lesz. Elkezdtem egy szakot ami részben érdekelt, de csak később jöttem rá (kicsit érettebb fejjel), hogy mit is szeretnék igazán. Viszont nem akartam abbahagyni a szakot ha már időt és energiát beletettem, átjelentkezni meg nem tudtam mert nem sok köze van egymáshoz a tárgyakat tekintve. Ezért inkább befejeztem.

Azóta lett munkám, viszont nem a diplomámmal és nagyon szeretem a munkahelyem. Ezért is bánnám ha itt kellene hagynom, illetve nem szeretnék évekig a szüleimtől függeni anyagilag. (Tudom van diákmunka is, de ha nem tudom úgy összeegyeztetni az órarenddel akkor nehézkes).

2020. júl. 31. 11:48

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!