Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Miért jelentkeznek ennyien...

Miért jelentkeznek ennyien úgy egyetemekre, hogy az olyan alapvető kérdéseket sem gondolják át, mint a lakhatás?

Figyelt kérdés

Vannak városok, egyetemek, ahol kevés hely a kolikban, nehéz bekerülni. Mégis csomóan odajelentkeznek úgy, hogy vagy utána se néz, hogy van-e esélye bekerülni, vagy úgy van vele, hogy hátha bekerül... Hogy lehet erre alapozni a következő x évedet?

Napokban is több ilyen kérdés volt, ahol a kérdező azt boncolgatja, hogy mégis hol fog lakni, mert albérletet nem tud finanszírozni, kollégiumot meg valószínűleg, vagy akár biztosan nem kap.



2020. aug. 11. 23:48
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
67%
Szerintem ez nem a gyerek hibája, hanem a szülőké. Milyen szülő az, aki nem gondol arra, hogy félretegyen elegendő pénzt arra az időszakra, mikor a gyereke normális végzettséget szerez épp?
2020. aug. 12. 02:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
39%
Az én szüleim kijelentették, hogy nem fogjàk támogatni az egyetemet, úgy oldom meg, ahogy akarom. Szóval elkezdtem szakmát tanulni, és így akarok majd egyetemre, és albérletre gyűjteni, mert az NKE-re készülök, és nem szeretnék négy éven keresztül az RTK kollégiumàban rohadni, elég lesz egy év is ott.
2020. aug. 12. 02:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
94%
Miért ne jelentkezne? Ha mégis kap kollégiumot meg lesz oldva. Ha nem, nem majd lesz valami, diákhitel munka, másmilyen kollégium, hátha csak félévet kell kihúzni, aztán változik a helyzet pl. valami kis ösztödíj is besegít stb.. Ha nem jelentkezik, akkor tuti nem lesz semmi megoldás és nem tanul tovább. Ha jelentkezik, akkor vagy megoldódik valahogy, vagy sem, de legalább esély volt rá, hogy valami legyen.
2020. aug. 12. 04:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
91%
Mert ezt nem lehet tudni előre. Csak megy a mende-monda és a pletyka, hogy itt csak a haverok kerülnek be a koliba, ott meg csak a fej nélküli árva, amott meg mindenki bekerül, aki jelentkezik... Fogalmad nincsen róla, hogy konkrétan milyen esélyeid vannak a kollégiumba való bekerülésre, mert erről nincsenek pontos tájékoztatók (vagy legalábbis én még sehol nem láttam olyat, mi alapján te biztosan meg tudod mondani, hogy jogosult lennél-e a kollégiumi férőhelyre vagy sem, max. tippelhetsz). Én sem tudtam. Előtte fogalmam nem volt róla mi a kollégiumba való jelentkezés menete, milyen igazolások kellenek, mire hány pont jár, min múlik a bekerülés stb., aztán jelentkeztem és felvettek. Úgy, hogy szociális alapon nem nagyon volt mire pontot kapni, mert jól keresnek a szüleim, velük élek, nincsen eltartott és tanuló testvérem, nincsen semmilyen betegség a családban stb., szóval erre az ember kapásból rávágja, hogy esélytelen...aztán mégis kaptam kolit minden évben. Ellenben valahol pedig sokkal többen jelentkeznek, sokkal kevesebb férőhely van, máshogyan számolnak stb. és lehet valóban nem kerültem volna be. Utólag sem tudom megmondani, hogy konkrétan mire hány pontot kaptam, mert ezt sem közlik.
2020. aug. 12. 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:

Hogy lehet egy másik városba akár több száz kilóméterre az otthonodtól úgy egyetemre jelentkezni, hogy vagy felvesznek a koliba, vagy majd lesz valami? A kollégium jelentkezésének menete, szükséges papírok, stb. Egyik sem titok, felkeresed az adott egyetemet/kollégiumot és megkérdezed. Ha tudod hogy számolják a pontot, és tudod, hogy az elmúlt években mik voltak a ponthatárok, akkor ha biztosra nem is, de azért valószínűleg tudni fogod, hogy felvesznek-e vagy nem.

Én itt arról beszélek, hogy miért vannak ennyien, akik annyira felelőtlenek, hogy ezeknek se néznek utána? Ugyan így például a határidők, az elmúlt napokba is láttam olyat, hogy kérdezi a gyerek itt gyakorin, hogy xy egyetemen mikor lehet koliba jelentkezni, válasznak meg megkapja, hogy már nem is lehet. Pedig az egyetem honlapján fehérek-feketén ott volt minden. Gondolom várta, hogy majd valaki az orra alá dugja az infókat, még az egyetem weboldalát se volt képes felkeresni, hogy megnézze..

2020. aug. 13. 19:12
 6/12 anonim ***** válasza:
83%
Attól, hogy megismétled az irományodat még nem lesz értelme... Ha hiszed, ha nem sokszor nem nyilvánosak ezek az információk és adatok, vagy éppenséggel kizárólag a kollégiumi jelentkezés időszakában elérhetőek, vagy esetleg van rá külön platform is. Én 3 éve járok egyetemre, soha egyetlen egyszer nem tudtam még utólag sem, hogy konkrétan milyen pontszámmal vettek fel kollégiumba és mire mennyi pontot kaptam. Sokszor ez sajnos nem is ezen múlik... Nem lehet előre megítélni, hogy fel fognak-e venni vagy sem.
2020. aug. 13. 19:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
78%
A koli-t nem tudod kiszámolni, 4 féléven át bekerültem, az 5.ben nem, pedig semmi se változott. Már elintéztem a lakhatást, de azért jelentkeztem a várólistára is (mert sokan vannak akik végül nem költöznek be, vagy 2 hét után inkább albiba mennek), és aznap amikor már vonatoztam fel Pestre a cuccokkal kaptam egy emailt, hogy mégis lett férőhely és bekerültem.
2020. aug. 13. 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:

#6

A mindent megtett mégsem sikerült, és a semmit nem csinált között van szerintem némi különbség.

2020. aug. 13. 20:21
 9/12 anonim ***** válasza:
68%
Ebben mi a felelőtlenség?
2020. aug. 13. 22:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
82%
Nem lehet az ilyet előre kiszámítani, főleg nem vírushelyzetben. Én pl 4 éve kollégiumban lakom, de most veszélybe került a lakhatásom a vírus miatt, mert a külföldieket veszik fel előbb. (Ami igazából nem nagyon igazságos, de úgysem lehet ellene semmit sem csinálni) Bármi történhet, az ilyet nem lehet kiszámítani. Az meg, hogy valaki ne tudjon albérletet fizetni, nem ritka dolog. Olyanról is hallottam már, hogy albérletes volt, de kellett neki aztán később koli, mert olyan anyagi helyzetbe kerültek, ami miatt az albérletet már nem tudta fizetni. Nem tudom, aki azt írta milyen szülő az, aki nem rak annyit félre, hogy vegyen a gyerekének lakást, az melyik bolygón él, mert hogy ez sokaknál nem így megy még nem ilyen egyszerű az tény.
2020. aug. 15. 01:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!