Miskolci Egyetemen lehet egyből az első félévet passzíválni?

Figyelt kérdés

Több helyen olvastam, hogy nem. Ez tényleg így van? Ha beíratkozok akkor onnantól aktívnak számítok, vagy csak ha felvettem a tárgyakat?


És ha nem tudok passzív félévre menni az első félévben akkor megszűnik a jogviszonyom, ha nem veszem fel a tárgyakat?


Azért kérdezem, mert a mesterszak ahova jelentkeztem csak angolul indul és én lennék az egyetlen magyar nyelvű hallgató és egyáltalán nem vagyok benne biztos, hogy így menni fog. Viszont ahová eddig jártam, ott szeptemberben még bármikor lehetett passzv félévet kérni, ha valaki akart. Úgy voltam vele, hogy megnézem milyen, de most úgy tűnik ezt első félévben nem lehet eljátszani.

De hátha valaki jobban jártas ebben...


2020. szept. 1. 19:04
 1/1 anonim ***** válasza:
Rendkívüli passzív kérelmet kell leadni és vagy elfogadják vagy nem. Jó indok kell. Én is passzíváltattam régebben az első két félévemet, mert mellette más szakon is voltak. Megindokoltam, hogy párhuzamos tanulmányok miatt nem tudom elkezdeni ...stb és csatoltam mellé a jogviszonyt a másik képzésről. Így elfogadták.
2020. szept. 1. 20:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!