Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Mit csináljak ebben a helyzetb...

Mit csináljak ebben a helyzetben?Lehetséges ebben a helyzetben ennyi idő alatt ennyi mindent teljesíteni?

Figyelt kérdés

Felvázolom a helyzetet.Májusban érettségiztem.Nagyon elhanyagoltam a tanulást,vírus miatti 2 hónap kihagyás miatt is,tehát nem lett túl erős az érettségim.2 felvételi tárgyat újra kell írnom. ÁOK a fő cél.Biológia-Fizika emeltek a cél.Emellett kéne szereznem nyelvvizsgát,illetve jogosítványt is szeretnék szerezni érettségiig.Úgy terveztem,hogy angol B2 Társalkodó egynyelvű vizsgát akarok tenni november 7.-én,viszont írtam egy próbanyelvvizsgát,ami olyan 40-50% között mozgott összesítve. Tehát nem kéne most még elmennem.Január végén van a következő.Azt mindenképpen megakarom csinálni,viszont félek,hogy közel van a 2 emelthez,és kihatással lesz rájuk.Na meg az,hogy hetente 3-4 órám elmegy a vezetéssel.A szorgalmam meg nem makulátlan.Rossz a bioritmusom,sokat cigizek,ami lehet hatással van rá. Járok különtanárokhoz,biosz,fizika,angol...valamelyikhez heti 2x,illetve a vezetési órák.Ez így anyagilag is sok,na meg az,hogy nincs munkám.A bankszámlámon lévő tavaly megkeresett pénz folyamatosan fogy.Cigi miatt is.Így a szüleim adnak pénzt ezekre a dolgokra(kivéve utóbbira),és rosszul érzem magam.Főleg,hogy még nincs eredmény,és januárig nincs is erre lehetőség.


Nyelvérzékem lehet kevés van,bár nem tudom.Ritkán használom az angolt,mindig magyar szinkronos filmeket nézek,na meg ritkán ülök le taulni,mert azt sem tudom a nagy hiányosságot honnan kéne kezdeni bepótolni.Biosz/fiz -t a hetekben kezdtem,de még nem rázódtam bele.Szerintetek?A fő kérdés az,hogy ha januári nyelvvizsgára készülök az szerintetek nagyon befolyásolja a két emelt eredményét?Lehet jól csinálni ezeket a dolgokat egymás mellett?19/F



2020. okt. 17. 17:20
 1/5 anonim ***** válasza:
44%

Engedd el a nyelvvizsgát+a vezetést, mert ez sok.

+ ha már most nem bírod a stresszt (cigi), akkor mi lesz az orvosin?

2020. okt. 17. 17:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Annyi,hogy én nem akarom elengedni.A kérdés az,hogy vannak mások hasonló helyzetben itt?Ők,hogyan kezelik?Sikerült már valakinek ennyi mindent teljesítenie ennyi idő alatt?Hogyan kéne?
2020. okt. 17. 17:46
 3/5 anonim ***** válasza:
95%

Ez még nem terhelés. Az első félév első hónapjában több lesz a teher egyetemen. Egy tantárgyból.

Én elmennék a novemberi nyelvvizsgàra, nem rossz ha szokod a vizsgát és még sikerülhet is.

Próbáld meg rendezni a napjaidat, tervezd meg mikor hova mész, két program között mit csinálsz.

Ja és a tanulás mellett maradjon időd feltöltődésre, pihenés, sport, család.

2020. okt. 17. 17:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Mit jelent az, hogy nem túl erős érettségi, duplázni szeretnél?


* Ne úgyállj hozzá, hogy ez nem fog sikerülni, mert akkor tényleg nem fog


Bioszból én is most érettségizek októberben, ezeket ajánlom:

* Nyomtasd ki a követelményrendszert és haladj pontról pontra Nagy Etele összefoglalója, ezt dolgozza fel + használd hozzá Mándics Dezső Panemsulis könyvét, ha nem értesz valamit akkor pedig kérdezd a tanárod

* Folyamatosan old meg a korábbi érettségi feladatokat témánként, Nagy Etele könyvéhez tartozó munkafüzetben, a témajörökre bontva vannak a korábbi érettségi feladatok 2017-ig, de Gergely Tibor honlapján is fent van témákra bontva az összes korábbi érettségi feladat

* Szóbelihez pedig 130 tétel biológiából című könyvet ajánlotta a tanárom

* Egy hasznos oldal még a bioszféra is ahol kidolgozott jegyzetek vannak, ha az jobban bejön


Angolhoz, pedig próbálj angol szinkronnal és felirattal filmeket nézni nagyon sokat segít, de a tanárodat is megkérdezheted, hogy ő milyen könyveket ajánl


Próbálj meg kialakítani egy napirend és felosztani a tanagyagokat, hogy mit mikor tanulsz, és tarts közte szüneteket is , mert anélkül nem fogod tudni tartani (tapasztalat)


Remélem tudtam segíteni és hajrá! 🙂

2020. okt. 17. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim válasza:

Szia! Én is mondhatni hasonló helyzetben vagyok. Én is májusban fogok érettségizni, biosz-kémia emelttel. Szeretnék orvosira menni, viszont tisztába vagyok azzal is, hogy milyen nehéz oda bejutni, főleg ha valaki nem tagozatos suliból jön, így B tervnek a gyógyszerészeti a cél. (Mindkettő szak szerintem nagyon különleges)

Mivel én egy elég kis iskolába járok, ahol a tanárok nincsenek képesítve az emelt szintű érettségi felkészítésre (egyáltalán nincs is érdemleges fakt bioszból és kémiából) sajnos én is úgymond a “magam ura” vagyok tanulás terén. A 7 napból 7 nap külön órám van és dolgozni is szoktam (mondjuk suli alatt pont a tanulás miatt már csak ritkábban). Nyáron én sem tudtam annyit készülni, mert a magánórák/tanfolyamok nagy részét magamnak kell fizetnem, így inkább dolgoztam, ami azt jelenti nekem is csak ez a pár hónap van az igazi felkészülésre. Ajánlom neked, hogy esetleg keress érettségi előkészítő tanfolyamot ezek általában heti 1x 3-4 órásak, és érettségiig megtanítanak neked mindent. Én úgy haladok, hogy előre tanulom az adott heti óra anyagát és ha valami nem megy az majd órán úgyis kiderül illetve kérdezni is tudok. Kémiából és bioszból is járok. Ezen kívűl a számolásokat kémiából egy egyetemista lánnyal gyakorlom, sokat segít ő is. A nyelveket pedig hasonlóan januárig szeretném letudni. Angolból én már gimi elején megcsináltam a B2-t, most szeptemberben pedig a C1 írásbelit, a szóbeli kell már csak. A C1-re magamtól készültem fel, arra azt tudom ajánlani, hogy filmezz és olvass angol nyelven. Franciából pedig már több mint egy éve járok tanárhoz, 4 éve tanulok a nyelvet és decemberben mehetek a B2-re. A jogsimat még nyáron kezdtem el, következő hónapra már ha minden jól megy meg is lesz, viszont én például úgy járok vezetni, hogy 6-7:30ig suli előtt, mivel délután nem lenne időm és így nem is vesz ki nagy részt a napomból. Ezek mind rengeteg tanulást és szorgalmat igényelnek. Én például azzal motiválom magam, hogy ha másoknak sikerült, nekem miért ne menne? Plusz nem stresszelek rá, és szerintem ez nagyon fontos...ha más nem ott a B terv, vagy C szóval mindenképpen egyetemre fogok járni, és akárhova vesznek fel próbálok majd minél többet kihozni a diplomából.Én úgy szeretnék májusban érettségizni, hogy a tőlem telhető összes apróságot megtettem, és ha ezek után nem vesznek fel, azt nem fogom kudarcként megélni. Ha bejutni nem tudok lehet a bentmaradás se menne. Viszont az önálló szorgalmat senki nem veheti el tőlünk, és biztos vagyok benne, hogyha fejben eldöntöd és odateszed magad akkor bármit eltudsz érni.

2020. okt. 18. 09:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!