Miből érettségizzek?

Figyelt kérdés
Jövőre fogok érettségizni, de nem tudok dönteni. Plusz tantárgyként gondoltam a bioszra vagy az etikára, de még az sem biztos hogy a kettő közül választok majd. Abban szeretnék segítséget kérni, hogy ha a kettő közül választanám valamelyiket, akkor mi lehetne belőlem, milyen munkalehetőségek közül tudnék választani? A válaszokat előre is köszönöm!

2020. okt. 18. 22:16
 1/8 anonim ***** válasza:
75%
Viccből.
2020. okt. 18. 22:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim válasza:
100%
Én a bioszt mondanám, de ha nem csak ez a kettő játszik, akkor ajánlom az informatikát. Nekem rengeteg előnyt jelentett a munkahelyemen.
2020. okt. 18. 22:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%
Én etikát vettem fel tantárgyak. Elég könnyű plusz majd 12 oldalas beadandót kell írni, (ez az írásbeli része) majd ebből fogsz szobelizni is. Csak ajánlani tudom tényleg.
2020. okt. 18. 22:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
87%
Én fizikát választottam, de az osztálytársaim nagyrésze biológiát.
2020. okt. 18. 22:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
63%
Én a biológiát ajánlom, akár emelt szinten is. Esetleg egy kémiával kiegészítve.
2020. okt. 18. 23:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%

Szia!


Biológiával az egészségügy területén tudsz elhelyezkedni ápoló, szülésznő, mentőtisz, ezeken a szakokon elég alacsony a ponthatár, olyan 290 körüli.


Biosz és más tárgyak kombinációjával:

*Biosz+ kémia (mindkettő emeltl állatorvosi

*Biosz + Kémia vagy Fizika (két emelt) orvosi, vagy gyógyszerészeti

*Biosz + Matek emeltekkel akár biomechatronikai mérnök

*Pszichológiára is jó a biosz emelt, de oda kell mellé egy másik emelt is a magas ponthatár miatt, ami 445 körül van az ELTE-n ( magyar nyelv és irodalom, matematika, stb.)

ugyanez vonatkozik a diatetikusra is

*Gyógytornászatin is beszámítják bár ott is magas a ponthatár

*Biológia+ valamilyen másik tárgy tanáraként is ott is alacsony a ponthatár

* Esetleg biológus


Mérnöki szakok közül még a gépészmérnökin és talán a vegyész mérnökin számítják be.


Etika jó szociológiára + pár bölcsész szakra ebben nem vagyok annyira képben.


Én is a bioszt ajánlom sokkal több helyen hasznát veszed.

2020. okt. 18. 23:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
100%
Először döntsd el, kb. milyen irányban akarsz továbbtanulni (mert ezek szerint valahol akarsz), nézd meg, hogy a szóba jöhető szakokon milyen érettségiket kérnek, az alapján döntsd!
2020. okt. 19. 09:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Nem kell pszichológiára két emelt. :) Olyan emeltet válassz, ami kifejezetten jol megy, és nem hátrány, ha két nyelvvizsgád is van.(egy ELTE-s pszichológus hallgató)
2020. okt. 19. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!