Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Érdemes könyvelőnek tanulni?

Érdemes könyvelőnek tanulni?

Figyelt kérdés

Hamarosan ki kell választanom hova szeretnék tovább menni.

Gondolkodtam, hogy lehetnék könyvelő, de kicsit elbizonytalanodtam. Érdemes ezt tanulni?

Szeretem a matekot és értem is többnyire, ha esetleg nem könyvelő akkor milyen szakmát éri meg tanulni amihez kell a matek?


2020. nov. 26. 09:02
 1/5 anonim ***** válasza:

számvitel jó választás lehet, de a pénzügy is (ugyanaz az alapszak)

mi érdekel még? elsősorban azt éri meg tanulnod, amihez van affinitásod matek sok helyre kell: informatika, mérnöki szakmák, fizika, közgazdász szakmák...

egy Myers-Briggs tesztet kitölthetnél (16personalities.com)

2020. nov. 26. 09:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 L.. István ***** válasza:

Egy jó könyvelő aranyat ér bármelyik cégnek!


Off: állásinterjún a könyvelő, eléje tolnak egy feladatot.

-Tessék, számolja ki a kifzetendő végösszeget!

-Jó, de mennyi legyen?

-Mikor tud kezdeni?

2020. nov. 26. 09:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:

Az a baj, hogy pl. nem tudom mit csinál egy közgazdász meg, hogy megérie.

Informatika annyira nem érdekel, nem tudnám megtanulni a dolgokat úgy, hogy értsem is. Fizika szintén ilyen.


Mérnök is lehetnék akár de lányként háát.... nem tudom.


A könyvelő az azért tetszett meg mert pénzzel dolgozik, fura de én itthon is komplett naplót csinálok a pénzügyeimről szeretek babrálni velük számolgatni tervezgetni. A jogszabályokkal se lenne gondom szerintem, úgy gondolom érdekelne az ilyesmi téma.


Valami pénzügyes szakmát gondoltam. De hogy mit és hogy vagy hol tudnék vele elhelyezkedni na az jó kérdés.

2020. nov. 26. 09:25
 4/5 anonim ***** válasza:
Kérdező ez rosszul kezdődik,nem is értesz hozzá de tanulni akarod.
2020. nov. 29. 02:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:

#4 Hát nem azért akar valamit tanulni az ember mert még nem ért hozzá és érteni akar hozzá majd a későbbiekben?


Ha értenék hozzá minek akarnám tanulni?

2020. nov. 29. 08:20

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!