Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Hogy érdemes folytatnom az...

Tundeike kérdése:

Hogy érdemes folytatnom az iskolát? Számít ebben az esetben az elvégzett év?

Figyelt kérdés

Magyarországon gimnáziumban elvégeztem a 9. és 10. osztályt biológia szakon, ami után kényszerültem külföldre költözni(Belgium). Ezután egy évet nyelviskolában töltöttem amit sikerült is elvégeznem holland nyelven, így tudtam folytatni tanulmányaim egy müvészeti iskolában ahol digitális müvészetet és designt tanulok. Sajnos úgy alakult családi helyzet miatt hogy vissza kell költöznöm Magyarországra ahol emiatt nem lenne középfokú végzettségem, hiszen az otthoni gimnáziumból két év az itteniböl egy évem hiányozna.

Szeretném befejezni az iskolát mindenképp, de elöször talpraállni, munkát találnom kell. Ilyenkor az elvégzett éveim számítanának bármit is munkakeresésnél, önéletrajzba lehetne-e írni öket vagy csak ha teljesen el is végzem?

Késöbb munka mellett hogy lenne érdemes befejeznem az iskolát? Délutáni gimnáziumon gondolkozok, a maradék két évet megcsinálni; vagy esetleg szakmát tanulni és úgy hamarabb munkaképessé válni.



2020. dec. 12. 20:15
 1/1 anonim ***** válasza:
100%

Mindenképpen érdemes lenne befejezni az iskolát munka mellett. Nem később, hanem inkább minél hamarabb leérettségizni.

Az önéletrajzba érdemes lenne beleírni igen, hogy hol tartasz a tanulmányaidban, bár érettségi nélkül nem lehet magas fokú munkára számítani sajnos.

Gondolom nagyon fiatal vagy, remélem sikerülni fog minden terved.Remélem kapsz hasznos válaszokat másoktól.

2020. dec. 13. 08:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!