Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Milyen diákmunkával lehetne...

Milyen diákmunkával lehetne kifizetni a mome 700 ezres féléves tandíját?

Figyelt kérdés

Egyáltalán lehetséges ez, úgy hogy a szüleim nem tudnak beszálni semmivel?


Ha diálhitelt vennék fel később a dupláját kéne vissza fizetnem, ami kamatozik még évekkel később és tartok attól, hogy nem tudom vissza fizetni.


2020. dec. 15. 21:29
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
85%
A Diákhitel 2, ami tandíjra van, kamatmentes.
2020. dec. 15. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
84%

"Ha diálhitelt vennék fel később a dupláját kéne vissza fizetnem, ami kamatozik még évekkel később és tartok attól, hogy nem tudom vissza fizetni."


te egyáltalán utánanéztél a diákhitelnek?


olyan hitelről nem is tudok amit normálisan fizetve a dupláját kéne visszafizetni


most vettem fel 15millió lakáshitelt 15 évre és kicsit kevesebb mint 20at kell visszafizetni, és ennél a diákhitel1 jóval kedvezőbb


és ahogy írja az első, a 2 teljesen kamatmentes

2020. dec. 15. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
63%
Bádogozás
2020. dec. 16. 00:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
87%

"Ha diálhitelt vennék fel később a dupláját kéne vissza fizetnem, ami kamatozik még évekkel később és tartok attól, hogy nem tudom vissza fizetni."


Ilyen hülyeséget amúgy honnan az isten fszából tudtok venni? A tandíjra szánt diákhitel kamatmentes, egyrészt. Nem fog kamatozni. Másrészt pedig tudtommal a tanulmányaid befektetésnek szánod. Akkor talán olyan szakba kellene fektetni ennyi pénzt, ami visszahozza az árát, nem?


Egyébként havi 100-at, nyaranta havi 150-et szerintem nem lehetetlen megkeresni egy képzés mellett sem, az félévente kb 600-700 ezer forint. De ennek ellenére nem csinálnám másképp én sem, mint ahogy csináltam: minden félévre felvettem a diákhitelt és közben annyit dolgoztam, amennyi nem ment a tanulmányaim rovására, abból pedig előtörlesztettem, amennyit tudtam. Mire befejeztem a képzést, nem volt tartozásom. Olcsóbb volt a képzésem és mire diplomáztam, volt annyi tapasztalatom, hogy egy havi bérem fedezze a képzési díjat, de ott nem ez számít, hanem az elv.


Nem ijedezni kell a diákhiteltől, hanem tájékozódni.

2020. dec. 16. 02:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:
Ok. Anyám mondta én meg hittem neki, mert ő is állítolag vett fel vmire kölcsönt és a dupláját fizeti vissza
2020. dec. 16. 06:42
 6/12 anonim ***** válasza:
96%
Diákhitel ≠ Normális hitel. Sőt, sok esetben Hitel ≠ Hitel. Mindegyiknek más feltételei vannak. A Diákhitel 2 csak tandíjra vehető fel és kamatmentes.
2020. dec. 16. 19:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
Egyébként nincsenek már államilag támogatott féléveid? Mondjuk most az új rendszerben lehet ez se feltétel, ebben nem vagyok biztos, de amíg nem alapítványi egyetem volt, addig mindenkit akinek voltak állami félévei állami támogatottra vettek fel, alig volt, aki önköltségesen volt. És azt ígérték a modellváltásnál, hogy alapjáraton továbbra sem kell majd zsebből fizetni a képzést.
2020. dec. 30. 00:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:
Nem hallotam még erről az állami támogatásról. Ha így lenne miért tart mindenki attól h a pénz miatt nem tud egyetemre menni?😳
2020. dec. 30. 11:12
 9/12 anonim ***** válasza:
93%
8: Mert sokaknak nem csak a tandíj van, hanem a lakhatás költsége is, mert vannak szakok, ahol nem indul államilag támogatott képzés és mert hülyék és irracionális a félelmük a diákhiteltől.
2020. dec. 30. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
93%
Ja meg Amerikában pl 8 millió forintnál kezdődik évente egy képzés, ott azért érthető, hogy a tandíj közbeszól.
2020. dec. 30. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!