Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Az államilag támogatott...

Az államilag támogatott képzés azt jelenti hogy egyáltalán nem kell fizetni? A Rendőrtiszti Főiskolára mennék! Nehéz bekerülni levelező tagozatra?

Figyelt kérdés
2008. dec. 3. 09:25
 1/6 anonim ***** válasza:

Azt jelenti,hogy nem fizetsz tandíjat.

De kell fizetni a jegyzetekeért, a kollégiumért és a többiért.

2008. dec. 3. 10:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim válasza:

Azt a sulit nem ismerem, tőlük kéne megkérdezni, de kicsit mindenhol más. Az orvosin úgy tudom támogatják a könyveket is, mert olyan borsos lenne az áruk, hogy senki nem végezné el, aki tehetséges orvosjelölt lenne, de anyagilag nem teheti meg.

Nálunk megint más a helyzet, informatika suli, az én képzésemben még csak a pótvizsgadíjakat és x év után a tárgyújrafelvételt kellett fizetni, könyveket-jegyzeteket nem (nekem kollégiumot sem, mert 1 városban lakom amúgy is a sulival), aki koleszos volt, az nyilván a koleszt is fizette. A mostani BSC-t nem tudom, hogy megy, az kicsit más.

2008. dec. 3. 10:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Nálunk az Szegedi Tudományegyetemen elég sok mindent támogatnak, ha államilag finanszírozottan vagy.

Szociális ösztöndíj, tanulmányi ösztöndíj, rendkívüli szociális ösztöndíj, minden félévban kapunk tömegközlekedési bérletet, 6000 Ft-os tankönyv-, jegyzettámogatás. Ezek mellett még meg lehet pályázni a Bursa, Köztársasági ösztöndíjat, és szerintem még van sok lehetőség. Ha az ember ügyes még kereshet is azzal, ha jól tanul.

A párom mikor fősulis volt, nagyon ráhajtott a tanulásra, minden ösztöndíjat megpályázott, meg is nyert, így havonta 90.000 Ft-ot kapott 1 évig. A többi évben havi 40-et.

Tanulni nagyon megéri!

Petranova

2008. dec. 4. 16:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Kedves Nappalisok. Az a baj,hogy nem a kérdésre válaszoltok. Ugyanis ő levelezőn szeretné elvégezni államilag finanszírozott keretek közt. Ez pedig levelezőn csak annyit jelent,hogy nem fizet tandíjat. Minden amit ti megkaptok szoctám, laktám, jegyzet pénz, ingyen bérlet az nem jár levelezőn legyen szó bármely intézményről. tudom mert voltam nappalis is és levelezős is.
2008. dec. 4. 17:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim válasza:
4. mindenki csak azt írhatja le, amit tud, nálunk ez volt, máshol más van, azért írtam, hogy a sulit kéne megkérdezni, mert mindenhol máshogy csinálják, van, ahol a levelező is hasonló, mint a nappali (nálunk pl. nem sokban különbözik a két képzési rendszer, a suli vezetősége így döntött, vizsgázni pedig mindenkinek kell). Szóval legjobb választ mindenképp a sulitól lehet megtudni, mert ők aztán a sajátjukra vonatkozólag mindent tudnak, és nem biztos, hogy ha valahol valami valahogy van, az máshol is ugyanúgy van (sőt).
2008. dec. 4. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Szia! A levelezőre csak úgy lehet bekerülni(kivétel 1-2 szak) ha állománybeli hivatásos vagy. Ha polgári civilként akarsz bekerülni, ami nem könnyű( 4szeres túljelentkezés, kemény felvételi), akkor csak nappalira tudsz.
2009. márc. 9. 19:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!