Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Kimondható az, hogy humán...

Kimondható az, hogy humán beállítottságú embernek nem érdemes egyetemre mennie, mert a humán szakokkal egyszerűen nem lehet megélni?

Figyelt kérdés

A suliban engem is mindig a történelem érdekelt, főleg a történelmet és az irodalmat tanultam, a matek, a fizika, a kémia, a reál tárgyak nem voltak erősségeim és nem is igazán érdeklődtem irántuk. Utáltam a számolásokat. Elmentem egyetemre, humán szakra ami jól is ment, de most végül rájöttem, hogy nem tudok vele mit kezdeni. Sőt, kimondhatom azt, hogy semmihez sem értek!

Aki jó volt fizikából, elment gépészmérnöknek, villamosmérnöknek, keres félmilliót, van olyan osztálytársam aki a győri Audinál dolgozik.

De aki elment szakmát tanulni, asztalosnak, autószerelőnek, kőművesnek, ők is nagyon jól keresnek. Én meg nem találok, nem kapok jól fizető munkát, de miért is kapnék, hisz lehet hogy az egyetem műveltté tett, de nincs semmi olyan konkrét, megfogható dolog amihez értenék. Ráadásul nem vagyok nő sem, egy nőt még felvesznek valami irodai munkára, titkárnőnek, de nekem még nehezebb.

Akkor már sokkal jobban jártam volna, ha tanulok valami szakmát.



2021. febr. 23. 15:21
1 2 3 4 5
 1/48 anonim ***** válasza:
82%
Amikor elmentél egyetemre milyen munkát képzeltél el magadnak ezzel?
2021. febr. 23. 16:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/48 anonim ***** válasza:
88%
Én matematikus vagyok, az aztán tényleg nem az a terület, ami kimondottan "megfogható" lenne, mégis piszkosul sokat keresek. Így benned is van remény, hidd el. Mondjuk én doktoráltam is. Nem akarnád folytatni? A férjem humán területen helyezkedett el, ő is jól keres, igaz ő is doktorált.
2021. febr. 23. 18:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/48 meszike91 ***** válasza:
93%

Szerintem hülyeség a reál humán felosztás.


Olyan dolgot érdemes tanulni ami piacképes tudást ad. Nyilván tanulhatsz történelmet is ha érdekel, de a töri tudásodért jó eséllyel senki se fog fizetni.

2021. febr. 23. 18:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/48 A kérdező kommentje:

#2

De a matematika az pont reál

2021. febr. 23. 20:41
 5/48 anonim ***** válasza:
88%
A tanítás nem vonz? Nekem olyan töri tanárom volt, hogy mindannyian nagyon imádtuk, egyszerűen olyan lelkesedéssel tanított minket, hogy az valami fantasztikus. Látszott rajta, hogy szeret tanítani. Bár már nagyon sok mindent elfelejtettem.
2021. febr. 26. 08:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/48 A kérdező kommentje:
Egy tanár éhbért keres.
2021. febr. 26. 10:10
 7/48 anonim ***** válasza:
86%
Hát igen sajnos. Pedig ez nagyon fontos szakma! De sajnos nem Finnországban vagyunk, ahol megbecsülik a tanárokat.
2021. febr. 26. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/48 A kérdező kommentje:
Ezért mondom, nem érdemes humán pályát választani.
2021. febr. 26. 18:43
 9/48 anonim ***** válasza:
86%
Ezt így konkrétan nem jelenteném ki. A régész szakról is azt mondják, büfészak. Ismerek viszont valakit, akinek nagyon bejött a szakma. Kutatott itt Magyarországon ásatásokon, könyveket írt, tanított az egyetemen. Sosem unatkozott, és azt csinálta, ami a hobbija is volt egyben. Persze tudom hogy nem mindenki ilyen szerencsés. De nincs mindenki agya matekosan behuzalozva. Nyelvekkel is sokra lehet menni, úgy gondolom. Én úgy szeretek idegen nyelven olvasni, vagy hallgatni valamit. Olyan mintha zenét hallgatnék, és az egész annyira izgalmas, hogy össze kell raknom a puzzle darabkákat. Számolni viszont én is utálok. Olyankor megfájdul az agyam, ennek ellenére egy kicsit elkezdtem ismerkedni a programozással, hogy táguljon a látóköröm. Én is gondolkodóban vagyok most, hogy milyen szakmát is válasszak. Pénzt is keressek, meg boldog is legyek vele. Legalábbis nem depressziós.
2021. febr. 26. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/48 anonim ***** válasza:
85%

Ez azért egy erős kijelentés...

Humán és reál szakok között is rengeteg olyan van, amivel baromi nehéz elhelyezkedni. Reál esetében általában az okozza a problémát, hogy telített a piac, a humánnál pont fordítva... a legtöbb esetben baromi kevés kell Magyarországon (de igazából mindenhol máshol is) pl. régészből, történészből stb.

Mielőtt beülsz egy egyetemre csak azért, hogy el lehessen mondani rólad, hogy egyetemre jártál, érdemes átgondolni, hogy van e értelme vagy csak elpazarolt évek.

Persze baromi nehéz megtalálni azt ami, ahogy az utolsó is írta "pénzt és boldogságot" egyszerre biztosít. Általában sajnos valamelyikről egy minimálisan le kell mondani a másikért.

2021. márc. 4. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!