Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Hogyan lehetek helyszínelő?...

Hogyan lehetek helyszínelő? Mi kell hozzá? (rendészeti ismeretekből van érettségim)

Figyelt kérdés
2008. dec. 5. 16:37
 1/3 anonim ***** válasza:
40%

A rendortisztit kell elvegezned, de akkor meg nem leszel helyszinelo. De ott mar tudni fogod, merre kell tovabblepned, a rendortiszti diploma az alap.


(De ne ugy kepzeld el, mint a CSI-ban. :-))


De lehetsz helyszinelo orvos is, akkor ertelemszeruen orvosira kell menned.

2008. dec. 5. 16:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Köszönöm :)
2008. dec. 7. 22:04
 3/3 anonim ***** válasza:

Nem muszáj hozzá rendőrtiszti.

Nem csak tisztek lehetnek baleseti helyszínelők, sőt, általában nem a tisztek végzik ezt a munkát, hanem tiszthelyettesek vagy zászlósok, ehhez pedig elég a 2 éves rendészeti szakközépiskolát elvégezned, van egy meghatározott ideig kötelező "utcai" szolgálat, utána asszem lehet szakosodni közlekedési, készenlétis, helyszínelő stb. szakokra. (Javítsatok ki ha pontatlan voltam, de én úgy tudom hogy így működik. Az az egy biztos, hogy fősulit nem kell hozzá végezni...)

2008. dec. 8. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!