Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Három érettségi tantárgyból...

Három érettségi tantárgyból hogyan lehet összeszedni a min.405 pontott?

Figyelt kérdés
Nyelvvizsgám eggyenlöre nincsen és semmi olyan probléma (dolog) van amiért plusz pontott kapnék egyedűl a 3 tantárgyból az
2008. dec. 8. 19:29
 1/6 anonim ***** válasza:
ezt, hogy érted? mert 5 tantárgyból kell érettségizni elvileg. A pontodat, hogy akarod számolni? Mert az érettségi jegyeid átlagát is számolni kell valahogy... a másik 2 tárgyad akkor egyesnek veszed vagy mi?
2008. dec. 8. 19:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
51%
Neked: ha benne van a magyar, akkor sehogyan.
2008. dec. 8. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:

Megprobálom leirni. A másik két tantárgyam az elektronika (nem szeretem ezért nem megyek tovább műszaki pályán) a másik pedig a szlovák nyelv a maradék három amiröl irtam az pedig a magyar , angol és történelem.A felvin az van irva erre a bizonyos szakra , hogy érettségi követelmény: magyar v. történelem és

angol v. arab v. francia v. japán v. latin v. német v. olasz v. orosz v. spanyol

Nos ezzek közűl 3 tantárgy van amiböl érettségizek szoval ezért kérdeztem hogy van e valami esély arra , hogy sikerűljön az a bizonyos ponthatár . Remélem érthetö voltam :-)

2008. dec. 8. 21:20
 4/6 anonim ***** válasza:
91%

Légyszíves nézd meg, hogyan kell kiszámolni a pontokat.

Egyébként plusz pont nélkül, amit nyelvvizsgáért, emelt szintű érettségiért, bizonyos tanulmányi és sportversenyen elért eredményért, vagy hátrányos szociális helyzetért, kaphatsz a maximálisan elérhető pontszám 400 pont. És abból a sok felsoroltból nálad majd kettőt fognak súlyozottan figyelembe venni. De elég bonyolult az új pontszámítási rendszer, szóval azt bújd át. De a lényeg, hogy nem lehet pluszpont nélkül 405 pontot elérni.

2008. dec. 8. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Én csak a pontduplázós számítást tudom, de az alapján nem lehet 405 pontod. Egy adott szakon a felsoroltak közül KÉT érettségi tárgyat néznek. Pl. nekem a szociológiára elfogadják a magyar v. történelem v. matematika v. társadalomismeret v. nyelv (meg még lehet hogy mást is) érettségit, ezek közül annak a kettőnek a pontját veszik figyelembe, amelyik a legjobban sikerül.


Egy érettségi tárgy annyi pontot ér, ahány százalékra teljesítettél. A pontduplázásnál ezt megduplázzák, és így kapod meg az eredményt. Pl. nekem a társadalom és az angol lett 90-90% azaz kétszer 90 pont = 180 pont. Ezt megduplázzák, így lesz 360 pontom. De nekem még ehhez maximális plusz pontszámom is lesz, így fognak (remélem) felvenni, így érem el a tavalyi ponthatárt (mivel az ideit még nem tudni). De ha nincs plusz pontod, akkor ez alapján nem lehet 405 pontod.

A pontrendszer lényege, hogy 480 pontnál több senkinek sem lehet. Ebből 400 az, amit az érettségi eredményével megszerezhet (két tárgy 100%-os eredményének a duplája), és 80 plusz pontja. Tehát plusz pont nélkül az érettségi eredményeid alapján nem lehet 405 pontod. Ahhoz az kell, hogy valamire plusz pontot is kapj. Pl. ha valamiből emelt szinten érettségizel, azért plusz pont jár, vagy ha nyelvvizsgázol, vagy más ilyesmi van.

2008. dec. 9. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
48%
Sehogy!
2008. dec. 13. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!