Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Levelezőn a pszichológus szak...

Levelezőn a pszichológus szak mennyire kivitelezhető?

Figyelt kérdés

2021. szept. 10. 09:28
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
100%
Mint bármelyik másik bölcsész szak. Olvasol és tanulsz otthon és bejársz vizsgázni. Alapképzést így csináltam, felesleges volt, de ez más kérdés. A suli teljesíthető levelezőn, könnyedén.
2021. szept. 10. 10:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
98%
Nincs sok olyan tárgy, ami személyes megjelenést igényelne. A jegyzőkönyveket meg megoldod magadnak másokkal.
2021. szept. 10. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
27%
Bocsánat,nem a kérdésre válaszolok...a bölcsész szakra milyen emelt tantárgyak kellenek? Jövőre érettségizek és úgy tervezem,hogy biosz angolból emeltezek.
2021. szept. 11. 06:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
100%
Hármas: Szaktól függ. A felvi.hu-n megtalálod minden szak pontos követelményeit. Pszichológiára pont elfogadják a bioszt, de a többi bölcsész szakra inkább magyart, törit vagy idegen nyelveket szoktak kérni.
2021. szept. 11. 07:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 A kérdező kommentje:

Pszichológia alapképzés felesleges lenne? Úgy hallottam már azzal is fizetendőbb állásokat lehet kapni.


Nekem lesz egy szakmám idén, ügyvitelből vizsgázok.

De nagyon érdekel a pszichológia és ha alapképzést végzem el az semmit se érne?

2021. szept. 11. 08:31
 6/15 anonim ***** válasza:
57%
1. miert volt folosleges
2021. szept. 11. 08:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
94%
Az alapképzéssel nem tudsz nagyon mit kezdeni, azzal olyan hű de jól fizető állásod nem lesz, kell hozzá mesterképzés is. (Nem feltétlenül pszichológia, ha jól tudom lehet menni utána emberi erőforrás tanácsadó szakra)
2021. szept. 11. 08:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
11%
en nem is ertem hol lehet dolgozniuk ilyen szakkal
2021. szept. 11. 09:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
96%
Milyen állásban lenne ez előny? Mert alapszakkal még pszichológus sem vagy, ahhoz még a mester is kötelező. Szerintem általás azt gondolni, hogy ez a 3 éves alapszak bármire is jó. Önmagában semmit nem ér. Mesterrel és utána klinikummal (ami mester után is +4 év), akkor már igen.
2021. szept. 11. 09:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
100%
Csak az előző válaszolót tudom ismételni és megerősíteni. Rengetegen végeznek a pszichológia alapszakon (ugyebár akkor még nem pszichológusként, hanem viselkedéselemzőként) és többszörös a túljelentkezés is, tehát elég telített a szakma. HR-esként el lehet vele helyezkedni, de ahhoz, hogy komolyabb közöd legyen a pszichológiához és a kognitív tudományokhoz (és hivatalosan is pszichológus lehess), kell a mesterszak. Utána még vannak a további képzések, amikkel már tényleg komoly eredményeket lehet elérni, de a "beugró" minden esetben a mesterszak.
2021. szept. 11. 10:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!