Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Hány magántanárnál vett óra...

Hány magántanárnál vett óra után lehet érezni fejlődést idegennyelveknél?

Figyelt kérdés

Egy ideje járok magántanárhoz, még csak 5 óránk volt, és egyelőre nem sok fejlődést érzek, vannak házik stb, tehát órán kívül is ,,tanulok'' Ha egy 60 perces órám volt, akkor legalább 60 percet még tanulok pluszban magamban is.


Évekig próbálkoztam azzal, hogy csak saját magam tanulok, viszont nagyon lassan fejlődtem, most úgy alakult, hogy kitudok fizetni hetente 1-2 órát, mert szeretném kicsit felgyorsítani ezt a folyamatot.


Mit gondoltok, hány magántanárnál vett óra után lehet érezni, hogy fejlődsz/haladsz a nyelvvel? (Ahogy említettem minden egyes 60 perces óra után, még egy 60 percet foglalkozok a nyelvvel, így ha 50 órát veszek a tanárnál, akkor valójában 100 órát foglalkoztam a spanyollal)


Köszi előre is a válaszaitokat/saját tapasztalatokat.


2021. okt. 6. 23:49
 1/2 anonim ***** válasza:
66%

Hány óra után érzed azt, hogy fejlődsz fizikából/matekból/zongorából?

Ez hülye kérdés. Első és a második óra között nem látsz fejlődést ahogy a 110 és a 111 óra között sem, de az 1. és a 111 óra között már lesz különbség.

Senki nem világosodik meg másnapra, hogy b+ értem a dolgokat. Szopsz vele és egy idő után ráérzel. Egyik ismerősömnek nyelvvizsgája van emeltből és volt amit ő se tud elmagyarázni, mert nincs rá szabály szimplán így meg úgy megszokta és használja. A kutya nem kérdezi, tőle a szabályát.

2021. okt. 7. 07:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
Kétlem, hogy így heti 1-2 (akkor most mennyi?) órával fel tudod gyorsítani a folyamatot. Ez az idő tényleg csak arra elég, hogy kapj normális magyarázatokat, visszajelzést, és ha ugyanennyit tanulsz hozzá, akkor kb. ott leszel, hogy haladgatsz és nem felejtesz. De ez nem egy intenzív tempó, 3 héttől (ha heti 2 órát veszel) ne várj csodákat.
2021. okt. 7. 07:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!