Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Milyen szakot ajánlotok?...

Milyen szakot ajánlotok? Milyen gimnáziumban? (többi lent)

Figyelt kérdés
Nagyjából humán beállítású vagyok, és szeretem a nyelveket, szóval eddig elég egyértelmű volt, hogy ilyen irányba mennék tovább. Mostanában viszont elkezdett érdekelni az egészségügy és az orvosi pálya. Emelett még mindig érdekel a pszihológia és a jog, amikhez tudomásom szerint a humán a legkedvezőbb szak.

2021. nov. 7. 18:21
 1/10 anonim ***** válasza:
77%

Ezt magadban kell eldöntened,hogy orvos, pszichológus vagy jogász szeretnél lenni.


Ha nem nagyon tudsz dönteni én azt javaslom,hogy jelöld meg a humán tagozatot az 1.helyen, a biológia-kémia (vagy term.tud.-i) tagozatot pedig a 2.helyen,ha pedig érdekelnek még a nyelvek is,jelölj meg egy-két nyelvi tagozatot is.



Ha időközben nagyon meggondolnád magadat és mindenképp orvosnak határozod el magadat,márciusban van 2 olyan nap,amikor ezt a sorrendet módosíthatod.

2021. nov. 7. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm, ez jó ötlet. Az a kérdés, hogy merjek-e elkezdeni egy biosz előkészítőt
2021. nov. 7. 21:18
 3/10 anonim ***** válasza:
100%
Orvosként is jól hasznát veheted a beszélt idegen nyelveknek.
2021. nov. 7. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
81%
Nem tudom hol keresel iskolákat, de Budapesten és vidéken is vannak olyan gimnáziumok, ahol nyelvi előkészítő évvel induló biológia tagozaton, vagy emelt számú idegennyelvi órákkal párosított humán tagozaton lehet továbbtanulni. Szóval a nyelvet ilyen módon lehet humán tagozattal vagy akár biológiával is ötvözni. Ha pedig 10. végére már jobban látod merre tovább, akkor fakultációként fel tudod venni a megfelelő tárgyakat.
2021. nov. 7. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
84%
Orvosként írom, hogy az orvosit jól gondold meg, főleg ha nem tervezel külföldre emigrálni.
2021. nov. 8. 05:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
75%

Nagyon látszódik, hogy igazából még fogalmad sincsen arról, hogy mit szeretnél majd csinálni a távoli jövőben. Ne aggódj miatta, mert ez egy nyolcadikosnál még teljesen normális.

Én azt ajánlom neked, hogy ne menjél túlzottan speciálizált tagozatra (például biosz-kémia vagy magyar-töri).

Inkább válassz valamilyen nyelvtagozatot (esetleg kéttannyelvűt, ha nagyon mennek a nyelvek) vagy általános tantervű osztályt. Az utolsó két évben onnan is fakultáció keretében tökéletesen fel tudsz majd készülni.

Sok sikert a felvételihez!

2021. nov. 8. 08:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen az eddigi válaszokat!

3-as, teljesen igazad van, viszont kevesebb az esélye, hogy egyáltalán felvesznek az orvosira nyelvi szak után.

4-es Budapesten keresek iskolát és még nem nagyon láttam ilyet, jó lenne ha írnál példát

5-ös, szerintem ezt majd inkább gimiben teszem meg

6-os, telibe találtad :'). Vannak elképzeléseim, de nem járhatok egyszerre három, négy szakra. Lehet igazad van a javaslatoddal, de még reménykedem, hátha valamikor döntésre jutok. És köszönöm szépen.

2021. nov. 8. 20:34
 8/10 anonim ***** válasza:
100%

1+4 éves angol nyelvi előkészítős természettudományi (biológia-kémia) tagozatok Budapesten: Kőbányai Szent László Gimnázium, Vörösmarty Mihály Gimnázium, Teleki Blanka Gimnázium

Ha jól tudom az angol csoportbeosztás szintfelmérő alapján van ezekben a sulikban. Ha valamelyik érdekel, azért nézz utána ennek!


Kossuth Lajos Gimnáziumban (XX. ker.)Spanyol nyelvi előkészítő (kezdő szintről), második nyelvként választható az angol haladó szintről, emelt óraszámmal, 11. évfolyamtól humán vagy reál specializáció


Eötvös József Gimnázium (óraháló a felvételi tájékoztatóban):

4 éves emelt természettudomány magasabb óraszámú nyelvvel

4 éves emelt humán tagozat magasabb óraszámú nyelvi órákkal


Városmajori Gimnázium (XII.ker.)

4 éves biológia tagozat, első nyelv: angol, heti 4 órában

4 éves humán tagozat, első nyelv: angol, heti 4 órában


Sashegyi Arany János Gimnázium (XII. ker.):

humán érdeklődésű emelt szintű nyelvi osztály, első nyelv angol (9. évf.: 5 óra, utána heti 4 óra)


Corvin Mátyás Gimnázium (XVI. ker.):

humán tagozat (első két évben az angol heti 4 órában)

2021. nov. 8. 22:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

"...viszont kevesebb az esélye, hogy egyáltalán felvesznek az orvosira nyelvi szak után."


Miért lenne kevesebb esélyed?

Igaz,valamennyivel majd többet kell készülnöd majd az érettségivel,de ez is simán megoldható.

De,11.-ben mindenképp menj majd biológia és kémia fakultációra,HA orvos szeretnél lenni.

2021. nov. 9. 17:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:

8-as köszönöm az ötleteket, hamarosan utánanézek

9-es, lehet, hogy neked ez simán megoldható, de én elég nehezen veszem rá magam arra, hogy leüljek tanulni, mint ha emelt óraszámban tanítanak nekem valamit

2021. nov. 9. 18:44

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!