Legnívósabb szakok?

Figyelt kérdés
Melyek azok az egyetemi szakok, amikre azt mondjátok, hogy ha tehetnétek/meg lenne a kellő tudásotok, akkor biztos arra mennétek, és miért? Melyek azok a szakok amik csak pénzkeresés szempontjából bankot robbanthatnak?

2021. nov. 18. 20:43
 1/6 anonim ***** válasza:
100%

Ha tudnék ingyen tanulni, még bevállalnék egy orvosit, fogorvosit vagy állatorvosit. Amellett, hogy elismert, szerintem baromi érdekes is.



Mondjuk én mérnök vagyok, azzal sem panaszkodom egyáltalán, nem is szeretnék pályát váltani.


Ami meg a nívót illeti, azt ne egy olyan rendszerben keresd, ahol minden is államilag támogatott. Amíg a többség nem fizet tandíjat előre a képzésért és nincs valódi versenyhelyzet az intézmények között, addig nem lesz itt semmiféle nívó. Lehet vergődni arra, hogy hol mennyi diák tett le valamit az asztalra, de valódi nívója ettől nem lesz a felsőoktatásnak, mert úgy állnak hozzá intézményi szinten, hogy ők neked ezzel és a diplomával szívességet tesznek, akármennyire is nehezítik meg a dolgod olyan dolgokkal, ami nem a képességeiden múlik, hanem az oktatás következetességén és a kiadott anyagok minőségén. Majd ha a diákok ügyfelek lesznek, akik egy szolgáltatásért fizetnek és az intézmény fenntartása azon fog múlni, hogy ki jelentkezik oda, akkor érdekes lesz ez a kérdés. Lényegében ugyanaz a helyzet ezzel, mint a kórházakkal. Teljesen mindegy, hova mész, nagy vonalakban egy kaptafa az egész. Ha viszont magánban fizetsz, ott te diktálsz, te vagy az ügyfél, akit meg kell tartani a lehető legnívósabb szolgáltatásokkal, különben megy máshova. Mivel diplomáért nem tudsz menni máshova, csak a sok egyformán szar között döntesz, kár beszélni nívóról. Ez nem az. A szak maga lehet elismert, de a képzés nem téged szolgál.

2021. nov. 18. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%
Én is mérnökit végeztem, sok pozitívumot nem tudnék felsorolni az oktatásról.
2021. nov. 18. 22:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
89%

Karrier-perspektívák szerint a legjobbak szerintem:


Ha biosz-kémiás vagy, akkor orvosi vagy gyógyszerész.

Ha matek-bioszos, akkor bioinformatika.

Ha matek-fizikás, akkor villanykar vagy gépész.

Ha inkább csak matekos, akkor programtervező informatika, mérnökinformatika, sima matek szak és utána banki és biztosítási matek mesterszak, corvinus gazdaság- és pénzügymatematikai elemző.

Ha matekos ÉS töris, akkor szociológia + elte survey statisztika és adatanalitika mesterszak.

Ha magyar + töri akkor jog.

2021. nov. 19. 07:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
79%

Gazdaság és penzugy matematikai elemzo, alkalmazott kozgazdasagtan, penzugy-szamvitel


Ha a gazdaság érdekel, ezekkel a szakokkal jól lehet keresni, ha külföldön gondolkozol, akkor nemzetközi gazdálkodás mert erős nyelvi követelménye van.

Hozzáteszem ezek is csak akkor értékesek ha vannak plusz dolgaid pl( erasmus, több nyelv ismerete, külföldi msc esetleg)


Jól lehet keresni a programtervező informatikussal, vegyészmérnök, orvos, fogorvos


De én a helyedbe nem maradnék itthon, mert egyik szak sincs annyira megbecsülve mint Nyugaton

2021. nov. 19. 18:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
94%

GPME: durva matekos szak, csak akkor ajánlatos , ha nagyon penge vagy , szerintem ezzel a szakkal lehet a legjobban keresni


AK: ez már azért kevésbe matekos, de azt hiszem még mindig emelt kell hozzá, makrogazdasági, jegybankelemző ismerőseim vannak akik ezt végezték el, nem Magyarországon, de dögre keresik magukat, ide akkor jelentkezz ha nagyon érdekel az elméleti közgáz


PSZ: szerintem az egyik legjobb szak, igaz elég száraz, és a számvitel része szívós, de garantáltan jó munkahelyed lesz vele, ha van monotonítás tűrésed akkor ajánlatos, egyébként vállalatoknál, bankoknál lehet vele elhelyezkedni,


NG: külker szak, jó benne, hogy gyakorlatias, rá vagy kényszerülve, hogy nyelveket tanulj, sokfelé tudsz orientálódni mesterképzésen ( ennél a szaknák mindenképp külföld) nagyon szeretik a multik és a külföldi NGo-k ezt a végzettséget


A többi szakot annyira nem ismerem, amiket felsoroltak, ha nagyon erős vagy matekból akkor GPME vagy AK

Ha inkább egy nagy vállalatnál, banknál képzeled el magad akkor PSZ vagy NG

2021. nov. 19. 18:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
97%

Orvosi


Ennek évek óta sem csökkent a színvonala, nagyon nehéz elvégezni, viszont jó érzés, mikor megérted a szervezet működését, még jobb, mikor ezzel segíteni tudsz másokon


Orvosra mindig szükség van, a presztízse vitathatatlan...én is nagyon felnézek rájuk, de szerintem nem vagyok egyedül

2021. nov. 19. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!