Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Megtudok tanulni tanulni,...

Megtudok tanulni tanulni, vagy keressek munkát?

Figyelt kérdés

Egész életemben tanulási nehézségekkel küzdöttem. a jegyeim középsuliban nem voltak a legjobbak, utolsó évben töriből meg is buktattak, talán ha nem járok különtanárhoz nem is sikerült volna az érettségi. Ezután elvégeztem egy sportedző okj képzést (egy évet csúszva) és angolból emelet érettségit tettem. Ez idő alatt több helyen is dolgoztam, de sehol sem éreztem jól magam, ezért úgy gondoltam tovább kell tanulnom. Most egyetemre járok es az első fél évem után realizáltam, hogy semmi stratégiám és érzékem nincs tanuláshoz. Alig tudom most is a vizsgák előtt rávenni magam, az utolsó pillanatra hagyva az összes tanulnivalót. rengeteg tantárgyat kell már most újra felvennem. Már idősebb is vagyok, kicsit kellemetlen, hogy alig értem el valamit. Érdemes lenne még az egyetemmel foglalkoznom, vagy inkább hagyjam ott és keressek munkát?

23/f



2022. jan. 3. 02:15
 1/8 anonim ***** válasza:
74%
Szerintem egy jól fizetett hiányszakmára kellene rámenned. Asztalos, gázszerelő, építőipari-felújítási pályák.
2022. jan. 3. 08:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%
Azt kellene megtalálnod, ami érdekel. De ez sokaknál hosszú munka, évekbe is telhet. Keresgélj, ne add fel, vágj bele valamibe, aztán ha nem jó, egy idő után lépj tovább.
2022. jan. 3. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%

Én annó még a középsuliból ki is buktam. :D

Amikor úgy határoztam, hogy befejezem a hátramaradt évem, akkor gyakorlatilag halvány fogalmam sem volt, hogyan kell a fejembe ültetni a tudást, hogyan kell megjegyezni az információkat, amiket olvasok. Olyan sötét voltam a tanuláshoz, hogy az hihetetlen. Nem beszélve a halogatásról, nem megfelelő időbeosztásról, rendszertelenségről.


Ekkor kezdtem el beleásni magam a tanulásmódszertan világába, tanultam meg időbeosztást készíteni és legyőzni a halogatást. De ez nem ment egyik napról a másikra. Egy éven keresztül szenvedtem azért, hogy megtanuljak hatékonyan tanulni, és végül sikerült!


Tapasztalatom szerint, ha néhány eredményes tanuló megmutatta volna nekem a gyakorlatban, hogyan tanul és én közben kérdezhettem volna tőlük, akkor nem kellett volna egy évet szórakoznom azzal, hogy a tanulás alapjaival tisztában legyek... Mert az a baj, hogy leírni nem elég, hogy mit hogyan csinálj.

Az a legvalószínűbb, hogy leírom, hogyan tanulok, te elolvasod és 1 óra múlva már el is felejted, hogy kitettél ide egy kérdést és az sem fog érdekelni, hogy én válaszoltam, szenvedni fogsz tovább...

Vagy ha mégis kipróbálod a technikám, azt nem biztos, hogy jól fogod alkalmazni.


Az lenne a legjobb, ha valaki segítene neked és ott lenne fizikailag melletted és megtanítana tanulni. Mert az a baj, hogy itt is osztotta már meg egy halom ember a tanulási módszerét, de abból nagyon kevés hasznos dolgot tudsz rendesen átültetni.

2022. jan. 3. 18:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

3-as, azért leírhatnád a lényeget, lehet, itt sokan okulunk belőle.

Előre is köszi.

2022. jan. 3. 18:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%
3-as kérlek írd le hogyan tanulsz hasznos lehet mások számára. Kérdező szerintem próbálj meg megtanulni tanulni én is hasonló helyzetben vagyok az egyetemen mint te csak én még első félévben vagyok és van olyan vizsga ami sikerül elsőre van ami nem pedig sokat tanulok.
2022. jan. 4. 11:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Kérdező elég sokan vagyunk így, hogy nem tanultunk meg tanulni. Sosem voltam kitűnő, mert sajnáltam belerakni a tanulásba az időt. Mindig félgőzzel, ami éppen rám ragadt az órákon vagy amit szünetben számonkérés előtt gyorsan memorizáltam az volt az én tudásom… Ez akkor és ott mindig rossz ötletnek tűnt és egyben jónak is. Kb 0 befektetett energiával hoztam végig stabilan a 4-es szintet, az érettségire is így sétáltam be és a legrosszabb az 52%-os emelt bioszom lett. Viszont az egésznek most iszom meg a levét. Képtelen vagyok folyamatosan tanulni és azt sem tudom, hogyan álljak neki megtanulni a hosszú előadásanyagokat. Nekem annyi könnyebbség van, hogy érdekel maga a szak és ezzel is szeretnék elhelyezkedni. Így tényleg, ha már muszáj, akkor leülök és az általam tanulásnak gondolt folyamattal megpróbálom a fejembe tuszkolni. Amit jó lenne rólad tudni, hogy tanulás terén milyen beállítottságú vagy. Én például vizuálisan nagyon sok mindent meg tudok jegyezni, segít benne a szín, a forma, ábra, hogy magamon elképzelem vagy mutogatom az anatómiát, hogy az oldalon lent fent jobbra vagy balra van leírva az a rész… A tanulásmódszertan egy jó ötlet, néz utána és esetleg keress fel egy szakembert, aki ebben tud egy kicsi iránymutatást adni. Nekem is adott egy pofont, hogy csak egy kicsivel többet teszek az egész tanulásomért a minimálisnál. És ami még neked segíteni fog, hogy ténylegesen téged érdeklő szakot válassz, mert akkor sokkal nagyobb a motiváció a tanulásra is.
2022. jan. 4. 11:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
A legnagyobb gond, hogy az iskolák többsége egyáltalán nem is próbálja megtanítani a diákokat tanulni (sem jegyzetelni). Semmi módszertant nem adnak hozzá, hogyan tudod megtanulni, egyszerűen csak leadják a tananyagot, kiadják a feladatokat és magadra hagynak a megtanulásával, aztán számon kérik rajtad, hogy neked egyedül (esetleg család vagy külön tanárok, korrepetálás, magánórák bevonásával) mennyire sikerült - de a te tanulmányi sikereiddel aztán az iskola és a tanárok büszkélkednek vele, hogy az ő diákjaik miattuk mennyire sikeresek és eredményesek a versenyeken, meg tovább tanulásban, karrierben. Közben meg már a felvételinél is igyekeznek kiválogatni a legjobb tudású, legjobban tanuló diákokat, hogy az ő minél kevesebb hozzáadott értékük is minél nagyobb eredményt hozzon az iskolának a kimeneti oldalon…
2022. szept. 7. 09:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Mindenképp érdemes foglalkozni a tanulás módszertannal, nagyban képes megnövelni a tanulás is eredményességét. Kár hogy ezt legfeljebb tanárképzőn szokták tanítani és aztán sem adják tovább a tanárok.


Sok féle technika van, amik eltérő mértékben működnek különböző típusú embereknél. Ezért érdemes egyénileg felfedezni, kinek mi jön be jobban.

2022. szept. 7. 09:36
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!