Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Szociális munkás szak, elhelye...

Szociális munkás szak, elhelyezkedés belföldön vagy külfödön ideálisabb? Részletek lent :)

Figyelt kérdés
Sziasztok! Jelenleg 10. osztályos gimnazista vagyok (L/17) és a fakultáció és pályaválasztás előtt állok. Régebben sokat gondolkoztam rajta, hogy mi lehet a számomra ideális szakma először a pszichológián gondolkoztam, majd rátaláltam a szociális munka szakra. Nagyon megtetszett, mivel mindig is fontos volt számomra a segítségnyújtás, adakozás. Többször is olvastam utána a neten és itt is, de általában sajnos csak negatív véleményeket hallok róla. Tisztában vagyok vele, hogy Magyarországon sajnos nem becsülik meg az ilyen területen szakembereket és a kereslet is nagyon alacsony, ezért gondolkoztam el azon, hogyha elvégzem ezt a szakot akkor esetleg külfödön jobban megérné e elhelyezkedni. Ehhez kell e valamilyen +képzés, hogy elhelyezkedjek más országban? Angolul és németül is tanulok, így a nyelvismerettel nem lenne probléma szerintem. És a másik kérdésem az lenne, hogy egy tantárgyból szükséges felsőfokú érettségit tenni, én az angolra gondoltam, ezt elfogadják az egyetemen vagy meg vannak adva, hogy melyik tantárgyból lehet felsőfokú vizsgát tenni? Melyik Egyetemre érdemes jelntkezni? (Debrecen vagy Budapesti egyetem(ek) előnyben) A válaszokat előre is nagyon szépen köszönöm.<3 Ha ezt esetleg egy hallgató vagy egy szakember olvassa akkor nagyon örülnék neki, ha tudna mesélni a munkájáról,tapasztalatáról, pozitív/negatív véleményéről. Nagyon szépen köszönöm mégegyszer előre is a válaszokat!

#egyetem #diploma után #szociális munkás #szociális munka szak #belföld vagy külföd munkavállalás
2022. jan. 16. 18:49
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
100%

A szakkal vagy az elhelyezkedéssel kapcsolatban nem tudok sajnos segíteni, de az egyetemi felvételihez mindig a felvi.hu-t nézd, ott megtalálható az összes hivatalos infó. A felvételi követelmények adott szak esetében minden egyetemen azonosak, de példának itt van az ELTE:

[link]

Ez alapján elfogadják az angol emeltet.

2022. jan. 16. 19:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 A kérdező kommentje:
1 válaszoló: Nagyon szépen köszönöm a segítséget <3
2022. jan. 16. 19:37
 3/17 A kérdező kommentje:
A szüleim annyira nem örülnek neki, mivel alacsony a fizetés, de ha esetleg elvégezném a a mesterképzést akkor van lehetőségem pályakezdőként magasabb fokon dolgozni? Vagy ehhez meg kell lennie pl. 10 év munkaviszonynak? Tényleg ha valaki ebben a szakmában dolgozik nagyon örülnék ha bármilyen tapasztalatot meg tudna osztani <3
2022. jan. 29. 11:44
 4/17 anonim ***** válasza:
47%

Könyörögve kérlek (mint ahogy én anno kaptam könyörgő levelet, komolyan! ) NE menj szociális szférába!


Pontosabban a szociális munka szakot, a szociál pedagógiát, meg az ilyeneket kerüld el, lehetőleg egy életre.


Kettő közül valamelyikre járok, (aztán lehet megkattanok és kiiratkozom).


Nem menj ilyenekre!


Én már gyakorlatokon is részt vettem, ahol volt szerencsém megismerkedni azzal, hogy egy-egy intézmény hogyan kerül egy "despota" magán kezébe stb. A kliensek (hajléktalanoktól kezdve bárkik) az esetek 90%ban hálátlanok.


Fizetés tényleg alja.


Azért, mert jó értelemben "galamb lelkű" vagy a leírásod alapján, meg segítenél az embereken, attól független ne menj ilyen szakra.


Viszont ha ilyen hajlamaid vannak, akkor a szociológiát ajánlom. Tudom, azt is leszólják... De az értelmes szak, mert sok olyan tárgyad lesz, ami épít, hozzáad a tudásodhoz. És szociológia diplomával is elvégezhetsz sok szociális területen lévő munkát.

Ha meg nem akarsz majd/közben szociális téren elhelyezkedni, akkor szociológia, ha jó vagy/leszel statisztikából, esetleg tovább mész elemzősebb mesteerre, akkor az jó diploma lehet.


De a szocmunkás hülyeségeket te nagyon felejtsd el kislány.

2022. jún. 15. 22:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
47%

Ja, meg közben elolvastam a válaszod.

Te miről beszélsz? :D


Gyógypedagógiai, speciális intézményben is voltam gyakorlaton. Leesett az állam, amikor az igazgató mondta, hogy sokaknak van a gyógypedagógián felül még 3-4-5 diplomájuk. Leesett az állam. De azért, met megkédeztem, hogy ezek a diplomák a már meglévőre épülnek pluszban? És mndta, hogy nem. Hanem "rendes" képzések.

Tehát "élethosszig" tartó tanulás is van sok esetben.

És még a 10 éves kérdésedre válaszzolva; nem.


Akit említettem igazgató, Ő mondta, hogy a 4-5 diplomájuk ellenére, semmi pluszt nem kapnak, és ő ott van uó 30 éve.


Nagyon felejtsd el.

2022. jún. 15. 22:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
41%
Én sem ajánlom a szakot, hiába dolgozok benne, mivel sok a stressz, és kevés a fizetés. Viszont az előző válaszolót megcáfolnám, lehet gyógypedagógus státuszon így van, de a szociális mester végzettség valóban ad több fizut. Pár ezer forintra érdemes csak gondolni. És ahhoz nem kell tapasztalat, csak a végzettség. Nálunk magasabb fizetési fokozatban vannak a mesteresek, önkormányzati fenntartású szociális intézmény. A felvételihez kell egy emelt, de alacsonyak a ponthatárok és sajna olyanok is bekerülnek, akikre egy aranyhalat nem bíznék, nem hogy emberi sorsokat. Ha külföldre mennél ott jobb a fizu, de azt nem tudom, hogy milyen plusz képzést kell elvégezni, hogy elfogadják a magyar végzettséget. Egyébként nekem rengeteg pluszt adott a suli, pl.: amikor gyermekotthonban voltam gyakorlatom, jobban megértem az embereket.
2022. jún. 24. 08:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:

#6


Engem te ne cáfolj meg olyanban, amit nem írtam. Gyógypedeseknél csak gyakorlaton voltam.


És azt nem tagadtam, hogy már eddig is adott sok pluszt a "szféra", legalábbis az eddigi tanulmányaim.


De hogy ezzel a szoiális munkás - gyógypedagógia- szociálpedagógia maszlaggal, mint szakma, elmehetsz a jégre.

2022. jún. 24. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 A kérdező kommentje:

4.Válaszoló

Köszönöm az őszinteségedet! Megkérdezhetem, hogy melyik szakon tanulsz? Már nagyon sokat gondolkoztam azon, hogy most mit is válasszak mivel nem egyszerű a döntés. Említetted, hogy inkább a szociológia szakot válasszam. Az lenne a kérdésem, hogy az miben különbözik a többi szaktól? És hol lehet elhelyezkedni vele? Válaszodat előre is köszönöm

2022. júl. 1. 11:11
 9/17 A kérdező kommentje:

6. Válaszoló

Nagyon szépen köszönöm a válaszodat! Megkérdezhetem, hogy milyen mesterképzést végeztél el? Valamint, hogy hol dolgozol? (Nem a konkrét intézményre gondolok, hanem hogy Családsegítő, Gyermekotthon,Idősek otthona stb) Esetleg a munkádról tudnál írni részletesebben, nagyon megköszönném. Sajnos a környezetemben nem ismerek senkit se aki ezzel foglalkozna, így nem tudok kitől érdeklődni

2022. júl. 1. 11:14
 10/17 anonim ***** válasza:
100%
Szia! Én nem vagyok ebben a szakmában, csak egy ismerősöm. Szép dolog segíteni másokon, de sok a stressz, kevés fizetésért, hálátlan az emberek nagy része. Én itthon nem ajánlom. Külföldön nem tudom milyenek a lehetőségek, de szerintem akkor ott lenne érdemes már kitanulni is, mivel sokkal jobban fogsz tudni elhelyezkedni külföldön, ha már eleve ott végezted el a szakot, ez úgy a legtöbb szakra amúgy igaz. (Nem azt mondom, hogy kizáró ok, de sokkal egyszerűbb, ha már van helyismereted, ott 100%-ban elfogadott diplomád, esetleg kapcsolatod, meg aztán ismerni fogod a nyelvet, szaknyelvet, nagyobb lesz az önbizalmad.) Anyagiaknak, lehetőségeknek kezdj el utánajárni, meg hogy odakint el lehet-e helyezkedni vele. De amúgy tényleg nem annyira ajánlott. 17 évesen még nekem is nagyon távolinak tűnt "a való világ", nem számított az alacsony fizetés sem, csak az, hogy érdekeljen valami. Hidd el nekem, hogy pár év múlva nagyon is számítani fog a fizetés. Ha egyszer gyereked lesz, és nem tudod taníttatni, nem tudod fejlesztésre vinni (ha neadjisten szüksége lenne rá), ha orvos kellene és nem 4 hónapos előjegyzéssel, akkor rögtön számítani fog a pénz. Szóval, ha szerintem teljesen tisztában vagy azzal, hogy nem nagyon éri meg, akkor esetleg érdemes lenne szétnézni más terület irányába is.
2022. júl. 1. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!