Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Létezik olyan egyetemi szak,...

Létezik olyan egyetemi szak, ami a kreatív írásra épül? Vagy ezt csak kurzusok alkalmával lehet tanulni?

Figyelt kérdés

Fontos lenne, hogy egyetemi diplomát lehessen szerezni vele, szóval nem OKJ és nem FOSZK képzések érdekelnének, hanem egyetemi szintű szakok.


Már hosszú ideje keresgélek, de mindössze a következőket találtam:

- újságírás

- forgatókönyvíró (az operatőri/ rendezői szakkal összekapcsolva)

- szabad bölcsészet (?)-ebben nem vagyok biztos, hogy van-e egyáltalán köze az íráshoz, de gondoltam, azért inkább mégse maradjon ki

- valamint magyar szak


Nem feltétlenül szeretnék a jövőben tanítani, se nem másokat meginterjúvolni vagy színházi darabokat rendezni, csak alkotni akarok.

Szóval nem ilyesmi érdekelne, hanem egy olyan szak, ahol az idő legnagyobb részében regény, novella, vers stb. írásával foglalkoznak a hallgatók (+ esetleg ilyen filozófiával és pszichológiával kapcsolatos tantárgyaik is vannak, de ez mellékes).


Tudom, hogy az írást nem igazán lehet tanítani, de valóban úgy érzem, hogy van egy kis művészi vénám, és ezért tovább szeretnék tanulni, az adott irányban további érdekes technikákat szeretnék megtanulni, fejleszteni magamon.


Előre is köszönöm nektek az összes választ! :))



2022. febr. 10. 15:58
 1/3 anonim ***** válasza:
100%
Sokat kerestem, nem találtam. :(
2022. febr. 10. 16:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
100%
Magyarországon nincs erre lehetőség. Vannak egyetemek, amik kínálnak egy-egy órát ezekről a témákról, de külön szak nincsen.
2022. febr. 10. 16:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
100%

Én ezzel szemezek egy ideje, amint lesz egy kis szabadidőm szerintem meghallgatom :) [link]


Magyar egyetemi szak nincs sajnos. Iszonyat le vagyunk maradva. Külföldön nagyon sok kreatív és interdiszciplináris szak, kurzus, képzés elérhető, mi meg oktatjuk, amit 100 éve is.

2022. febr. 10. 17:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!