Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Megéri fizioterápiás assziszte...

Megéri fizioterápiás asszisztensnek tanulni?

Figyelt kérdés

2022. febr. 12. 00:51
 1/8 anonim ***** válasza:
Tanulni mimdig megéri.
2022. febr. 12. 08:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Ha felvételi előtt állsz, akkor inkább add be a gyógytornász szakra szerintem a jelentkezést majd, mert azzal "kicsit" több tudást, mélyebb ismereteket szerzel. Én legalábbis ezt érzem a gyógytornász szakon, hogy kicsit lenézzük ezeket a képesítésű embereket, mert pl. ők megtanulják, hogy mit hogy kell beállítani, de hogy miért, illetve magát a kezelést megtervezni általában nem ők fogják. Nyilván ez magasabb szint azért, de engem kicsit kiakaszt, amikor csontkovács lehetsz 3 nap alatt és hasonló kaliberű képzésekkel ártanak inkább, de persze többet keresnek. Ha tényleg szakmailag elismertebb szeretnél lenni és ez a pálya érdekel, szerintem megéri az egyetem, pláne, hogy mostanában alacsonyabbak a ponthatárok is. De persze ha nem akarsz egyetemre menni, az érettségi nem úgy sikerült, az asszisztensi képzés se rossz, bár szerintem akkor egy gyógymasszőr okj-t csinálj meg és az mellé különféle (elismert) képzéseket.
2022. márc. 10. 19:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:

Jelenleg gyógymasszőrként dolgozom már 7 éve, de a vállam nem bírja a munkát,ezért gondoltam, hogy szakmát váltok.

Nálunk senki nem néz le senkit,az osztályon együtt dolgozik gyógytornász,orvos,fizioterápiás asszisztens,gyógymasszőr. Elég szomorú, ha ti az egyetemen így gondolkodtok.

2022. márc. 11. 17:41
 4/8 anonim ***** válasza:
Nem feltétlen gondolkodunk így. Egyrészt nem hiába tanulunk annyi pszichológiát, ápolást, az egész team munka lényegét, az lenne a normális persze, amit Te írsz, hogy összedolgozzon mindenki. Csak eleve a gyógytornász szakma is le van nézve, mivel azt sem tudják sokan, hogy nekünk is mennyit kell tanulmi, mit csinálunk egyáltalán, és akkor idejön természetesen az összes többi egészségtudományi képzés (ahol nem Dr. leszel). A nagy átlag Magyarországon ez. Én eddig mindenkitől olyan tapasztalatokat hallottam, hogy lenézik ezt a szakmát, az orvosok sem úgy állnak a gyógytornászokhoz, masszőrökhöz, ápolókhoz, stb. De örülök neki, ha van kivétel, ahol pl. Te is dolgozol. Ez a lehetőségek országa, bárkiből lehet bármi, cipészből is lehet embereket "gyógyító" csontkovács pl., csak nekem egy kicsit szakmailag nem fér össze a kettő. De elég sok vita van erről is, csak én megnyugodtam mondjuk,amikor a legelismertebb oktatók szerint is ez érdekes és nem csak szerintem. Éppen 1 hete végeztem el egy masszőr képzést, amihez elég volt egy érettségi, hát a komolyságáról nem mondanék semmit, de szomorú, hogy olyanok is dolgoznak ezen a területen, akiknek közük nincs ehhez.
2022. márc. 11. 19:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:

Én is elvégeztem annak idején 2 évet gyógytornász szakon, nem buktam semmiből, de nekem túl sok volt az egyetem, ezért lettem gyógymasszőr.

Nem csontkovács, vagy svédmasszőr, mi ugyanúgy tanultunk anatómiát, stb. és 2 éves volt a képzés.

Nálunk az orvosok minden nap konzultálnak a gyógytornászokkal,semmi féle lekezelést nem tapasztalok.

2022. márc. 11. 19:43
 6/8 anonim ***** válasza:
Ezt örömmel hallom tényleg, hogy van ilyen hely, remélem, hogy egyszer én is ilyen körülmények közt/kollégák közt dolgozhatom majd. Nem Téged szóltalak le, mert egy gyógymasszőr valóban tanul is pl. anatómiát, szóval félre ne értsd, csak pl. azt a képzést is egy mezei online elvégezhető svéd masszőr képzéssel nem említenék egy lapon és az a szomorú, hogy vannak, akik ilyen tanúsítványokkal dolgoznak. A kérdésre meg kitérve, remélem érkezik valami hasznos válasz is, vagy kérdezd meg a kollégádat, hogy neki mi a tapasztalata.
2022. márc. 11. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim válasza:

Basszus, látom hogy régi a kérdés, de most olvasom.


Én fizios vagyok, ha aktuális még az érdeklődésed írj rám nyugodtan.


#2 "kicsit" magas lóról beszélsz. A fizionak köze nincs a csontkovacshoz és nem 3 napos képzést kapunk.

Nem baj ha nem tudtad, de akkor nem kell így beszélni..

2022. júl. 20. 18:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Még jó, hogy olyan szakma sincs Magyarországon, hogy csontkovács.
2022. júl. 20. 19:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!