Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Az Elte pszichológia karára...

Az Elte pszichológia karára szeretnék majd jelentkezni,és nem tudom, hogy elég lenne-e egy emelt érettségi ahhoz, hogy felvegyenek. Szerintetek elég egy emelt érettségi?

Figyelt kérdés
Angolból szeretnék emeltezni, mellé még ha nagyon muszáj a törit választanám, de vannak, akik azt mondják, hogy elég az angol, vannak akik azt, hogy mindenféleképpen emeltezzek töriből is. Van itt valaki aki egy emelttel bejutott az Eltere?

2022. febr. 27. 16:31
 1/8 anonim ***** válasza:
84%
Nézd meg az előző évek ponthatárait a Felvi.hu-n és ki tudod számolni, hogy kb. milyen saját pontokkal számolhatsz. Ha az angolt emeltért kapsz plusz 50 pontot, akkor, ha ebből a nyelvből lenne nyelvvizsgád, azért már nem kapsz plusz pontot, erre figyelj.
2022. febr. 27. 18:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
46%
Az angol emelttel az a baj, hogy nem kaphatsz mellé angol nyelvvizsga pluszpontot, pedig hosszútávon kelleni fog az angol nyelvvizsga pszichológia szakon (pl. MA diploma feltétele). Ha csak töriből mennél emeltre, azt mondanám, hogy tök oké, hiszen kaphatnál mellé 28 pontot egy angol középfokú vagy 40 pontot egy felsőfokú nyelvvizsgára. Így viszont bonyolultabb a helyzet. Az ELTE-n a ponthatár tavaly már a 450-et súrolta, és ez várhatóan nem lesz sokkal kevesebb a következő években sem. Számold ki, hogy milyen eredményeket kéne elérned ehhez a többi tárgyból, a Felvi kalkulátora jó eszköz ehhez. Általánosságban el lehet azt mondani, hogy simán járhat jobban az ember egy jó középpel, mint egy nem túl jó emelttel, de nagyon oda kell figyelni ilyen esetekben. Nem mindegy, hogy például milyenre tudnád megírni azt a töri emeltet, vagy van-e más plusz pontod az emelten kívül.
2022. febr. 27. 19:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
40%
Gondolom tudod, hogy 3 éves alapszak után nem leszel pszichológus.
2022. febr. 27. 19:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim válasza:
91%

3-as, remélem tudod, hogy annak amit írtál, semmi köze a kérdező kérdéséhez.


Őszintén, szerintem egy emelttel elég necces, mert akkor tényleg mindenből minimum 90%os érettségit kellene írni. Esetleg, ha van egy nyelvvizsgád mellé, ami nem angol, akkor el tudom képzelni. De mindenesetre nem veszítesz azzal, ha megpróbálod. Sok sikert!:)

2022. márc. 1. 18:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
0%
4. Tájékoztatásul írtam, nehogy csalódás érje, mert valóban nem lesz pszichológus.
2022. márc. 1. 18:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%
Engem felvettek volna egy emelttel, de nekem volt egy felsőfokú nyelvvizsgám mellette és a középszintű érettségik is mind jól sikerültek. Szóval lehetséges, persze, igazából neked kell tudni, hogy mit tudnál jobban megcsinálni egy másik emeltet, vagy a többi közepet. Amúgy ha esetleg csak egy emeltet csinálsz és nem sikerül, akkor tudsz csinálni szintemelőt is következő évben.
2022. márc. 1. 19:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
100%

Kedves kérdező! :)

Ahogy előttem is írták, ha nagyon jól sikerül az angol emelt szintű érettségid, és mellette van egy másik nyelvből nyelvvizsgád (jobb lenne, ha az C1-es lenne), illetve a többi érettségid is mind jól sikerül, akkor úgy elég lehet egy emelt érettségi (én így kerültem be anno pszichológia szakra). Pszichológiára minden évben rengetegen jelentkeznek, emiatt viszonylag elég magasak a ponthatárok, így érdemes minél több plusz pontot összegyűjteni.

Egy tipp: nekem még az is segített, hogy a felvi-s pontszámító kalkulátorral kiszámoltam, hogy minimum hány százalékos érettségiket kell írnom ahhoz, hogy meglegyenek a pontjaim.

Sok sikert kívánok az érettségihez és a felvételihez is! :)

2022. márc. 2. 08:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Nekem 463 pontom van egy emelttel. De mindig kitűnő voltam, és van nyelvvizsgam is (angol c1, német b2)
2022. júl. 11. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!