Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Melyik informatika szakos...

Melyik informatika szakos egyetemre érdemes mennem, ha így viszonyulok a matekhoz?

Figyelt kérdés

Szeretem a matematikát, de a jegyeim elég változatosak (többnyire 3-4,de van, hogy egyes anyagrészeknél megakadok, jelenleg 4-re állok, 11. osztályos vagyok). Mérnök informatikus és programtervező informatikus szakon gondolkoztam, elvileg proginfon jobban kell a matek, így jobban hajlok a mérnök info felé. Viszont tudom, hogy nem lehet kikerülni sehol sem a matekot, nem is szeretném.


Azért döntöttem a kérdés kiírásában, hogy esetleg valaki fel tudná-e nekem vázolni esetleg személyes tapasztalat alapján, hogy melyik egyetemben milyen minőségű az oktatás és mennyire szigorúak, segítőkészek, megértőek a tanárok.



2022. ápr. 7. 16:06
 1/9 anonim ***** válasza:
100%

Egy gyengébb egyetem Mérnökinfós képzését ajánlom.


Szóval a BMEre ne gyere. Persze teljesíthető, de szenvedni fogsz.

2022. ápr. 7. 16:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

Ha a matekot el akarod kerülni akkor proginfóra ne. A mérnökinfón is sok, de ott valamennyit kivált a fizika.


Én nem mondanám amúgy, hogy gyenge egyetemre menj, pont az lenne a lényege hogy tanulj. Ha meg nem megy, keresel másik szakot.

2022. ápr. 7. 18:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%
Ha csapatjatekos vagy a matek teljesíthetó mérnokinfón.
2022. ápr. 7. 18:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
41%

Matek az olyan,hogy okostojásoknak való,és nem rosszból!

Egyetem főleg olyanokat való,aki mininum aki fel is tud mutatni.

Ha értesz az infóhoz,nyugodtan menjél,csak nagyon sokat kell tanulni,meg segítséget kérni!

2022. ápr. 8. 10:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
34%

Van gazdaságinformatikus is, az is informatika, ott kb. semmi sem hangsúlyos. Matekból sincs annyi, és talán nem is kérik véresen számon.


Van még az üzemmérnök informatikus, ott még annyi matek sincs, mint gazdinfón.

2022. ápr. 11. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
86%

Az egyetemi matematika (nem matematikusoknál) véleményem szerint egyszerűbb, mint egy érettségi. Nincs 20 témakör, csak 4, nincs témakörönként 5 típusfeladat, csak 3. Magyarán ha valaki veszi a fáradságot, hogy időben elkezdjen készülni és az idejét is rááldozza a példák gyakorlására, annak gond nélkül megvan a kettes.


Az sose jó, ha tantárgyak szeretete miatt megy valaki bizonyos szakokra, de az sem, ha tárgyak utálata miatt nem. Ha érdekel az informatika, akkor hajrá.

2022. ápr. 15. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
100%

Gazdinfón mi tanultunk 3-4 diffegyenletet, a kb. 23-ból. :D

Szóval lehet látni, mennyire hangsúlyos.

2022. ápr. 15. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
100%
7# Ja, de gazdinfón kb semmit informatika nincs egy mérnökinfóhoz képest.
2022. ápr. 15. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
100%
Kevesebb, de nem semmi. Nem kell elájulni egy mérnökinfótól sem, főleg nem itthoni egyetemen, ahol az oktatás színvonala iszonyú alacsony.
2022. ápr. 15. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!