Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Az ELTE vagy a Pázmány jogi...

Az ELTE vagy a Pázmány jogi karára érdemes menni? Melyik jelent előnyt munkakeresésnél, közösségi élet szempontjából, illetve melyik ad színvonalasabb képzést?

Figyelt kérdés

Tudom, hogy sok hasonló kérdés született már, de tényleg kiváncsi vagyok, főleg az aktuális helyzetre. Elsősorban az ezekbe járók véleményére lennék kiváncsi.

Nekem a Pázmány családiasabbnak/kevésbé sznobanak tűnik, viszont az ELTE-nél úgy látom több a versenylehetőség, később szakirányú képesítések. Úgyhogy tanácstalan vagyok, melyiket válasszam.



2022. máj. 5. 23:45
 1/8 anonim ***** válasza:
87%

Pár éve élt az a mítosz, hogy Polgári jogban az elte erősebb, büntetőben meg a pázmány.

A másik, hogy az elte-nek kicsit nagyobb a neve, igaz jobban szivatós. A nagyobb név meg pl. nemzetközi versenyeken elért sikerek miatt lehet, de pl. nekem egy nyári egyetemen egy német oktató ismerte az ELTE-t.


Egyébként Budapesti egyetemmel nem nagyon lehet mellélőni, a lényeg, hogy milyen CV-t és tanulmányi eredményt tudsz felmutatni 5. év végére.


Ha nincsenek kapcsolataid, akkor nagyon is számít maj, hogy mennyi versenyen vettél részt, milyen diákszervezetekben voltál, és mennyit dolgoztál egyetem mellett. Az ELTE-n van meg pár diákszervezet, nem is kevés.

2022. máj. 9. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:

Hát igen, kapcsolataim nincsenek. A diákszervezet mit jelent pontosan? Olyasmi van a Pázmányon is, nem?

Egyébként nagyon köszönöm a választ. Te is jogot tanulsz?

2022. máj. 9. 16:20
 3/8 anonim ***** válasza:
100%

Már végeztem, relatíve rég.


Diákszervezet alatt bármi: szakkollégium, kari TDK, FEB, HÖK, külügyi kör. Bármi, ami van. Majd megérted ezeknek a jelentését az első évben.


Pázmányon nem tudom mi van, de nyilván ott is vannak diákszervezetek.

2022. máj. 9. 16:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
76%
Eltés vagyok, nem ajánlom. Ha nincs kapcsolatod, akkor dolgozni kellene menni, vagy aktívan diákszervezetezni, amire idő is kellene...Eltés rengeteg a felesleges szivatás, különösen a polgári jog kapcsán. Nem éri meg, nekem sok idegileg összeroppant vagy kiégett ismerősöm ment át a Pázmányra, ahol sokkal jobban érzik magukat, és teljesíthetőbb is. Én utólag megbántam az Eltét, mert ha nem vagy egy summa körüli éltanuló, akkor vagy megtalálod a helyed az egyetemen, vagy nem, és őszintén megmondva, én a képzés színvonalától a legtöbb tárgynál nem voltam megelégedve. A számonkérés és a leadott anyag meg köszönőviszonyban sincsenek egymással gyakran, ez különösen a távoktatás alatt erősödött meg, de előtte is egy erős jelenség volt sajnos. Én egyébként az erős katolikus háttér miatt nem választottam a Pázmányt, de utólag lehet megérte volna elviselni a vallásos erőlködést. Mindkettőn sokan tanulnak amúgy, tehát a közösségi életet mindkettőben találhatsz, és szerintem lehetőséget is. Ha gimnáziumban is tehetség voltál, és kb. kitűnő, akkor szerintem az Eltén megtalálod a helyed, de nekem pl. harmadév után egy szinte csak ötösre teljesítő ismerősöm ment át végül a Pázmányra, mert elege lett abból, hogy nincs élete. Nyilván mindenki máshogy tud tanulni, más eredményt ér el ugyanazzal a teljesítménnyel. Egyébként a munkahelyek többségén ma már nem az számít, hogy milyen eredménnyel végeztél, bár lehet hallani ilyet is, olyat is. A nyelv, főleg az angol felsőfokon szaknyelvvel sokkal fontosabb elvárásnak tűnik számomra a jelenlegi álláshirdetések alapján. Ha presztízs miatt kérdezed, az Eltének nagyobb a neve, de egyikkel sem tudsz mellélőni, ahogy előttem is írta a kolléga. De én az erőltetett légkör, tanári hozzáállás és tanítás-elvárás különbsége miatt inkább ismeretlenül is a Pázmányra voksolnék.
2022. máj. 9. 22:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
78%
(Elnézést az elgépelések miatt, már késő van.)
2022. máj. 9. 22:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
11%
A jog nem való mindenkinek. Ezért olyan nyögve-nyelős annak, akinek nincs affinitása hozzá. Nem azt mondom, hogy könnyű, de nem is olyan eget verően nehéz.
2022. máj. 10. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
#6, én úgy gondolom, hogy való nekem. A kérdéshez van hozzáfűznivalód?
2022. máj. 10. 21:55
 8/8 anonim ***** válasza:
9%
7. Nekem nem úgy tűnik, de minden jót.
2022. máj. 10. 22:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!