Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Nyelvvizsga vagy diploma?...

Nyelvvizsga vagy diploma? Vajon melyik er tobbet?

Figyelt kérdés
Szerintetek mi a fontosabb, egy nagyon jo felsofoku nyelvvizsga vagy inkabb a diploma?
2008. dec. 20. 00:42
1 2 3
 1/24 anonim ***** válasza:
69%
A nyelvszakos diplomával mindenképpen többet tudsz kezdeni, mint egy sima nyelvvizsgával. Mellesleg a diploma automatikusan felsőfokú nyelvvizsgának számít.
2008. dec. 20. 00:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/24 anonim ***** válasza:
69%

Attól függ, mire.

Ha egy cégnél akarsz elhelyezkedni mondjuk sales manager -ként,mindegy milyen papirod van vagy nincs, a lényeg ,hogy folyékonyan tudj kommunikálni.

2008. dec. 20. 00:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/24 A kérdező kommentje:
Mar melyik diploma szamit automatikusan felsofoku nyelvvizsganak elso valaszolo?
2008. dec. 20. 01:08
 4/24 A kérdező kommentje:
Ok, akkor a nyelvszakos diploma a legjobb elvileg. Ez szamit felsofoku nyelvvizsganak ugye?
2008. dec. 20. 01:10
 5/24 anonim ***** válasza:
51%
Nyelvvizsga nélkül nincs diploma...szóval?Mit is akar kideríteni ez a kérdés?
2008. dec. 20. 04:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/24 anonim ***** válasza:
69%

Attól függ, milyen területen szeretnél elhelyezkedni.


De szerintem a legjobb kombináció a nyelvvizsga + diploma.

2008. dec. 20. 07:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/24 anonim ***** válasza:
51%

A diploma nem számít felsőfokú nyelvvizsgának. Szép is lenne, mikor a diploma követelménye a legtöbb helyen egy C középfok.


Amúgy meg nem papír számít, hanem a rátermettség. Hallottam már több embertől is, hogy állásinterjút angolul tartottak, és nem az kapta a munkát, akinek mindenféle papírja volt róla, hanem aki tudott beszélni angolul.

2008. dec. 20. 09:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/24 anonim ***** válasza:
51%
Gondolom a kérdező angol nyelvből kiadott diplomára gondol, mert az természetesen több, mint a sima felsófokú nyelvvizsga.
2008. dec. 20. 09:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/24 anonim ***** válasza:
100%

A nyelvszakos diploma többet ér, mint a felsőfokú nyelvvizsga. A felsőfokú nyelvvizsgával a nyelvszakon első év végén letett nyelvi alapvizsga (szigorlat) egyenértékű. Más kérdés, hogy ezután inkább romlik a nyelvtudásod, mint javul (saját tapasztalat két nyelvszakosként).

A nem nyelvszakos diplomához általában elég egy középfokú (szakmai vagy általános) nyelvvizsga, egyes egyetemeken, karokon egy közép-és egy alapfokú nyelvvizsga meglétéhez kötik a diploma kiadását.

2008. dec. 20. 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/24 anonim ***** válasza:
100%
Első vagyok. A nyelvszakos diploma számít hivatalosan felsőfokú nyelvvizsgának. Nekem is az van. Az ELTE-n végeztem angol nyelv és irodalom szakon. Egyéb diplomák nyilván nem egyenértékűek semmilyen nyelvvizsgával.
2008. dec. 20. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!