Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Az diploma jegye mennyire...

Az diploma jegye mennyire befolyásolja az állás keresés egyéb mindennapi életet ?

Figyelt kérdés

Úgy kicsesztek velem ahogy csak lehet így mindent is lehúztak nekem.

Van ezután meg esélyem, érdekli a munkáltatókat a kapott jegy?



2022. júl. 1. 12:39
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
95%
Ha csak nem akarsz továbbtanulni mesteren/doktorin, a lőtéri kutyát nem fogja érdekelni.
2022. júl. 1. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%
Annyira, amennyire azt nézik, hogy hanyas lett a történelem érettségid.
2022. júl. 1. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
100%
Soha, sehol még csak meg sem kérdezték, de még csak be sem kérték a diplomáimat.
2022. júl. 1. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
100%
Semennyire. Ha megvan a diplomád, akkor megvan a diplomád és kész. Sehol nm foglalkoznak azzal, hogy milyen eredmény van beleírva. (Volt főnököm röhögve mesélte, hogy neki kettes lett az államvizsgája. Nem cégtulaj volt, hanem középvezető, tehát alkalmazták őt, megfelelőnek találták erre a pozícióra.)
2022. júl. 1. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
100%
Csak a HR szokta utólag bekérni a diplomádat, soha senkit nem érdekel egyébként.
2022. júl. 1. 16:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:
Köszönöm kicsit megnyugodtam :D
2022. júl. 1. 16:38
 7/11 anonim ***** válasza:
100%
13 éve dolgozom, a második diplomámat csinálom, és soha egyetlen munkáltatót nem érdekelték a jegyeim.
2022. júl. 1. 17:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
100%
Olyan szempontból számíthat, ha valami konkrét tudás kell a munkádhoz, akkor nem árt, ha nem kettessel mentél át belőle. De akkor sem nézik a jegyeidet, hanem azt, hogy tudod-e a feladatodat végezni. A legtöbb töltelék tárgyat meg az életben nem fogja használni az ember, csak a vizsgára kell.
2022. júl. 1. 22:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
100%

Nekem sem kérdezték sehol a diplomajegyem, maximum utólag kérték be szkennelni a többi belépő papírommal, miután felvettek.


Ellenben a szakirányomról esett szó interjún és úgy vettem észre, előnyt is élvez az, aki a területen az adott témakörre szakosodott. Sőt, volt, ahol a szakdolgozatom is elkérték az első kör interjú után a refimunkáim mellett. :D De nem látszott rajta jegy meg semmi, szóval nem azért volt, inkább mint motiváció / érdeklődés

2022. júl. 2. 00:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

A legtöbb helyen nem érdekli őket, pláne, ha kettes fölött van :D

Mostani munkahelyemen például eleve azért vettek fel főállásba, mert dolgoztam ott MSc végén gyakornokként, azt hogy milyen diplomaminősítésem lett, utólag tudták meg, amikor már aláírt szerződésem volt, kérték, hogy küldjem el a diplomamásolatomat e-mailben a hr-nek.

2022. júl. 2. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!