Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Egy mesterképzés vagy két...

Egy mesterképzés vagy két szakirányú továbbképzés éri meg jobban?

Figyelt kérdés

Szociálpedagógián végeztem. Korábban gazdasági képzésre is jártam , ami nem jött be, így már csak 1 támogatott félévem maradt.

Mi érné meg jobban az alábbiak közül?

Elvégezni egy 2 éves mentálhigiénés mesterképzést költségesen , ami 800 ezer lenne összesen?

vagy

Elvégezni először 1 éves a mentálhigiénéhez és valláshoz kapcsolódó szakirányú képzést, szintén fizetősen, összesen 260 ért illetve utána szintén 1 éves művészeti szakirányú képzést, 250 ért?


Amúgy az is megfordult a fejembe, hogy elvégzem a mestert utána meg , ahogy lesz pénzem a másik kettőt, vagy ez így felesleges lenne??



2022. júl. 11. 19:36
 1/4 anonim ***** válasza:
93%
A mester. Én sajnos szakirányú továbbképzésre mentem. Ugyanannyi idő alatt meglett volna a mester, és mindenhol többet ér, és mehetsz utána PhD-zni is. Én nagyon megbántam, hogy nem a mesterre mentem. Engem se érdekelt annyira már az a szak, és szakirányúban voltak érdekesebbek.
2022. júl. 11. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%

Kérdező most nagyon nagy levegőt vennék a helyedben, és mielőtt bárhova jelentkeznék, átgondolnám, mit is akarok kezdeni az életemmel...


A mentálhigiéné mesterképzés nem ér semmit a munkaerőpiacon. Tudom, mert én is segítő foglalkozásból jövök, és a volt iskolatársaim/kollégáim közül rengetegen végezték el ezt. Nem jó semmire, csak egy felesleges papír. Pszichológus nem leszel vele, mást sem tudsz vele kezdeni.


A két szakirányú továbbképzés... tulajdonképpen mit akarnál velük kezdeni? Jelenleg szociálpedagógusként dolgozol?


Ez az egész valahogy nem kerek.

2022. júl. 12. 04:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:

A szociálpedagógiáról is leakartak beszélni, igaz nem voltunk sokan, akik elvégezték, de mindenki talált munkát.

Igen, jelenleg egy szociális intézményben dolgozom.

A mentálhigiénét keresik mentálhigiénés , terápiás csoportvezetőként, vagy pszichológiai tanácsadóként, akár kórházban is eltudnék helyezkedni vele.

2022. júl. 12. 06:38
 4/4 anonim ***** válasza:

Szerintem attól függ, hogy melyik érdekel jobban.

A szakirányú továbbképzések is jók, én igaz, hogy más területen végeztem, de fordítói szakirányú továbbképzést csináltam fordító-tolmács MA helyett, és ugyanúgy tudtam dolgozni a végzettségemmel. A szakirányú továbbképzés szerintem specifikusabb, az MA pedig átfogóbb.


Ha később szeretnél PhD-zni, akkor igaza van az #1-es válaszolónak, de ha "csak" dolgozni akarsz a szakmában, és elmélyíteni a tudásodat 1-2 területen, akkor arra a szakirányú továbbképzés is megfelel. A művészetiset azért végeznéd el, hogy pl. pszichoterápiás intézményben vezethess csoportokat? A valláshoz+mentálhigiénéhez kapcsolódónak is lehet, hogy hasznát vennéd egyházi fenntartású munkahelyen.

2022. aug. 22. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!