Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » A Waldorf-iskola pénzbe kerül?

A Waldorf-iskola pénzbe kerül?

Figyelt kérdés

2022. júl. 26. 22:02
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%
Igen
2022. júl. 26. 22:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
86%
Ezek magániskolák és nem csak, hogy fizetni kell, de a szülőket is igénybe veszik. pl. takarítás, festés.
2022. júl. 26. 22:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
87%

#2 Ezt túlzás állítani az összes Waldorf sulira. Nem mindenhol van ilyen.


Igen, fizetős. Én úgy tudom, hogy mindenhol más az összeg. A mi városunkban 40.000 körül van havonta.

2022. júl. 26. 22:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
63%
Többnyire van, és nem is szokták olyan szülőknek ajánlani, akik nem ilyen közreműködőek. A Waldorf iskolák nem olyan jó hírúek, többségük problémás gyerekek gyűjtőhelye, az oktatás meg a buksi simogatás szintjén áll.
2022. júl. 26. 22:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
43%

#4 A Waldorf iskolarendszer főleg olyan családoknak szól, ahol a szülőknek a legfontosabb, hogy a gyerekek érzelmi intelligenciája fejlődjön, mert egész életünket a kapcsolataink minősége határozza meg és nem az iskolai, racionális teljesítményünk.


Nekem még nincs gyerekem, de úgy gondolom, hogy sokkal fontosabb lenne, ha a gyerekemnek jó kapcsolatai lennének, mint hogy remekül tudjon egyenleteket megoldani.


Kinek mi a fontosabb.

2022. júl. 26. 23:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
92%

Én jót nem tapasztaltam, 3 évig toltuk (szülőként mondom) egy rakás szr volt. Az érzelmi intelligencia nyomát sem tapasztaltam a pedagógusokon sem, de fizetni kellett és melózni is, majdnem minden héten volt valami, szóval fizettünk, hogy dolgozzunk, a gyereket meg bsztathatták a többiek, a megoldás az, hogy oldják meg egymás között.


Jah, kinek-mi a fontosabb. Nekünk a gyerek, így eljöttünk.

2022. júl. 27. 06:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
29%
5. Az életben az érzelmi intelligencia is fontos, de a tárgyi tusás még fontosabb. Majd, ha nem veszik fel a gyereket sehová, akkor már késő gondolkodni.
2022. júl. 27. 08:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
100%
Én azt hallottam, hogy nem igazán szülőbaráthely időbeosztás szempontjából. Délután 3-ra is képesek szülőit tenni, mintha mindenki otthon ülne és nem dolgozna 4-ig/fél 5-ig.
2022. júl. 27. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
100%
8-as: simán, ez nem gond ott. Ahogy az sem, hogy a szombatodat bent töltöd, fested az osztályt, csiszolod a padot, varrod a kispárnákat, de az oviban még a kaját (zöldségeket, kenyeret, gyümölcsöt is) mi vittük. Takarítottuk a konyhát, szobákat felmosni, stb. Értem, hogy közösségépítő, de akkor nincs bent senki, csak az a család, aki éppen szív és fizetett hogy dolgozhasson, így a közösségépítés nem valósul meg, csak az ingyen meló. A magyarországi waldorf annyira messze van az elmélettől, hogy félelmetes. A Waldorf pedagógia nem lenne rossz amúgy, csak a megvalósítás túl "magyaros". Mindenből csak azt a részt alkalmazzák, ami kényelmes, aztán egy rakás szr lesz belőle.
2022. júl. 28. 04:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim válasza:
100%
Akik elhagyták a Waldorfot, ők hová tudtak menni ?
2022. okt. 16. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!