Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Mennyire nehéz az angol emelt...

Mennyire nehéz az angol emelt érettségi?

Figyelt kérdés

Angolból szeretnék emelt érettségit tenni.

De én úgy vettem észre meg sok más tanuló is, hogy a tanárok általában nagyon elijesztenek ettől hogy nagyon nehéz nem érdemes meg ilyenek.

Pedig sok tanuló mondja aki már átesett rajta hogy amúgy egyáltalán nem nehéz teljesíthető. Talán az emelt érettségik közül az angol az egyik legkönnyebb. De a tanárom pl úgy adja be ezt az egészet mintha valami emberfeletti dolog lenne. Meg azt mondja hogy hiába szorgalmasan megtanulnám a nyelvtant, beszélni is kell és azt egyedül tanár nélkül nem lehet megtanulni.

Én ezt nem értem miért harangozzák be így.

Szerintetek sikerülhet?



2022. szept. 14. 16:55
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
Elvileg kicsit van a b2 felett. De am tenyleg ez az egyik legkonyebb emelt, nem ertem a tanarod miert mond mast
2022. szept. 14. 17:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%

Ha tudsz angolul, akkor azért nem olyan nehéz. :)

Próbáld megcsinálni a korábbi írásbeli feladatlapokat, a megoldókulcsot letöltve a 4 részből hármat tudsz ellenőrizni magadnak, és képet kaphatsz a jelenlegi tudásodról. Itt találod őket:

[link]

2022. szept. 14. 17:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
36%

Hányadikos vagy?

Mondhatja neked akárhány vadidegen ember az interneten hogy nem nehéz az angol emelt, egyedül az angoltanárod az, aki ismer téged egyáltalán és akinek rálátása van, hogy TE hogy állsz angolból. Ha azt mondta hogy nehéz, annak biztos megvan az oka. Valószínűleg nem akar hamis biztonságérzetbe ringatni. #2-vel egyetértek, csinálj meg régebbi feladatokat, abból sok minden kiderül.

2022. szept. 14. 18:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%

Én úgy tapasztaltam, hogy a legtöbb tanár az érettségiről alapból úgy beszél, mintha olyan lehetetlen és nehéz lenne, pedig nem az. :)


Amúgy meg szerintem is a nyelvi emelt az egyik legkönnyebb, hisz oda nem kell évszámokat bemagolnod, nem kell neveket megtanulnod, se semmi ilyen, hanem csak szimplán használnod kell a nyelvet. Most nyilván ha valakinek nagyon minimális a nyelvtudása, akkor ugyanúgy elhasalhat egy emelt nyelvi érettségin, szóval hiába könnyű, nyilván oda is kell a tudás, viszont ha tudsz azért angolul, akkor viszonylag könnyen teljesíteni lehet. Szerintem is érdemes korábbi érettségi feladatsorokat megcsinálnod.

2022. szept. 14. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:

Igen én is így látom. Egyszerűen nem értem tényleg hogy miért ijesztenek el minden diákot. Amúgy is komolyan vesszük ezt mi is hisz rólunk van szó, amúgy is izgulunk alapból is, de még rátesznek vagy 2 lapáttal. Hiába tudják hogy egy tanulójuk jó képességű, valahogy akkor is nagyon elriasztanak. Furcsa tanári szokás.

De amúgy igen nem is kérdéses hogy rendesen felkészülök rá. Van érzékem hozzá alapjáraton is, de ha még tényleg alaposan rákészülök akkor úgyis meglesz. Már nagyon jó könyveket is beszereztem, minden megvan ami hozzájárul ahhoz hogy sikeres emelt angol érettségit tegyek és próbálok magas %-ot teljesíteni.

2022. szept. 14. 23:21

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!