Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Megbízhatóak az egyetemi...

Megbízhatóak az egyetemi jegyzetek?

Figyelt kérdés
Most vesszük az Ókort töri szakon, de elég emészthetetlen sokszor némely szakirodalom, így úgy gondoltam, hogy vennék pár jegyzetet, mert azért szeretnék képben lenni. Mennyire megbízhatóak ezek? [link]
2022. okt. 5. 22:42
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
A tudomány álláspontja bizonyos kérdésekben időnként változik, ezért aki 40 éves jegyzetből tanul, az lehet, hogy olyan dolgokat is megtanul, amelyek mára elavult álláspontot tükröznek. Ez sajnos benne van a pakliban. Ugyanakkor nem hinném, hogy az ókort illetően olyan nagyon sok változás történt, szóval szerintem az ötleted az adott esetben nem rossz. Ha nincs friss, elérhető magyar nyelvű jegyzet valamiből, és könyvtárban sem jutsz hozzá ilyenhez, akkor egy további lehetőség, hogy a neten rendelsz angol nyelvűt. Használtan egy 10-15 éve íródott angol nyelvű könyv általában már elérhető áron megrendelhető.
2022. okt. 6. 07:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Majd összevetem a tanár jegyzetével, inkább a plusz adalékok miatt lenne fontos. S arra már tudom építeni a szakirodalmakat is. Remélem azért tényleg nem változott annyit az ókor története. Bár ki tudja, a mai világban... XD
2022. okt. 6. 12:56
 3/9 anonim ***** válasza:
100%
Mik a kötelező olvasmányok? Nekem az egyik szakom volt, de a görög-római történelem valóban túl részletes, ennyi nem kell, a keleti történelemmel foglalkozó könyvek jók.
2022. okt. 6. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
Az igazság az, hogy fogalmam sincs, hogy melyiket kell elolvasni közülük. Fel van adva vagy 10 könyv kötelezőnek, de ugyebár erre kb egy élet nem lenne elegendő. Belenéztem az egyik görögös könyvbe, az még egészen tűrhető volt. Mondjuk az jobban is érdekel, mint Mezopotámia. :D
2022. okt. 6. 14:05
 5/9 A kérdező kommentje:
Ja, tárgyanként 10 könyv.
2022. okt. 6. 14:05
 6/9 anonim ***** válasza:
100%
Írd meg privátba a könyv címeket és megmondom, hogy melyik kell.
2022. okt. 6. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Én egyetemen mindig más diákok által kidolgozott jegyzetekből tanultam. Nem mondom, hogy megbízhatóak voltak, de azért mindig sikerült belőlük a vizsga.
2022. okt. 7. 01:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
7. Akkor a szakirodalmakat el se olvastad?
2022. okt. 7. 09:35
 9/9 anonim ***** válasza:
Nem, mondjuk nem is ókori töri szakra jártam, de más humán jellegű képzésre. Volt néhány órám a btk-n is, ott a füzetemből készültem fel a vizsgára, nem volt túl nehéz így sem. Kérdezz meg pár felsőbbévest a szakodon, anno ők miből tanultak. Nálunk is minden tanár azzal kezdte, hogy felsorolta a tantárgyából azt a 3-4 tankönyvet, amit muszáj elolvasni, meg teljesíthetetlen nélküle a vizsga, de a gyakorlatban nagyon nem így volt...
2022. okt. 7. 09:46
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!