Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Írhatok különlegesebb témában...

Írhatok különlegesebb témában szakdolgozatot?

Figyelt kérdés
Közgazdászként fogok végezni. Egyszerűen engem nem érdekelnek a multik, hiába van náluk a sok pénz , csak ne keljen az n+egyedik német multinál lévő dolgozónak lennem. Engem az Uniós gazdaság érdekel , azon belül bármi , kontinensek gazdasága. Nem vagyok jártas ebben ezért kérdezném olyantól aki esetleg már írt szakdolgozatot ,hogyan tudnék majd ilyen témában írni?

2022. okt. 23. 23:26
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
Lesznek meghirdetett témák, ezeket majd a Neptunban fogod látni. Lehet olyan téma is amit nem hirdettek meg, lehet olyan is amit te szeretnél, viszont ha saját témát szeretnél akkor keresned kell egy témavezetőt hozzá, vagyis végig kell kérdezgetned a tanárokat hogy elvállal-e valaki ezzel a témával, viszont a tanárkeresést tapasztalatból mondom hogy akár 1-2 félévvel hamarabb kezd el
2022. okt. 23. 23:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Egyetemfüggő is, hogy megy a szakdolgozat írás menete. Nagy valószínűséggel a tanszékek által kiadott témák közül tudsz választani, konzulenst meg vagy hozzád rendelnek, vagy neked kell még őt is felkeresni, hogy elvállal-e adott témán belül. Ha a meghirdetett témák közül úgy érzed, egyikbe sem illik bele amit te szeretnél, még mindig próbálhatsz magadnak témavezetőt keresni, de ezt tényleg érdemes időben. Általában olyan tág témákat is szoktak adni, hogy valahol elfér a hallgató preferenciája. Bár nálunk pl éppen alig volt makrósabb téma, egyszerűen korábbi évek alapján kevés igény volt rá (csak “üzleti” közgazdász szakok vannak a karon, hard közgazdasági nincs). Én magamnak “intéztem” az egészet, persze jeleztem a tárgyfelelősnek, hogy ilyen válogatós vagyok.. 😄

Viszont egy jó tanács a közgazdasági témához: témavezetőt válassz inkább, ne csak témát (főleg, hogy még te magad sem szűkítetted). Egyszerűen annyira más jellegű, keményebb a terület, hogy szerintem kell hozzá jó konzulens, aki hajlandó tényleg foglalkozni veled. Más a szakirodalom, nem lehet olyan könnyen érteni, mint egx softosabb területen, a módszertannál (főleg ha saját elemzés, becslés van benne) millió helyen el lehet csúszni.. Legalábbis én csináltam projektdolgozatot üzleti topicból, jó volt, hogy tudtunk beszélni a konzulenssel meg adott kis iránymutatást, de magamtól is tudtam haladni. Most a szakdolgozati témámmal nem tudom, hogy a témavezető nélkül mit csinálnék, ide kevés, hogy olvas sokat az ember, tud elemezni stb.

2022. okt. 24. 08:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Én SZTE-s vagyok, nálunk nincsenek előre meghirdetett témák, az intézet honlapján van egy lista, hogy melyik tanárnak mi a területe, és neki kellett írni. Hat féléves a képzésem, a negyedik félév közepéig kellett témavezetőt találni, de az ő területén belül utána még lehetett változtatni, szóval ő is segíthet témát választani. Nem vagyok jártas gazdasági területen, de nekem ez olyannak hangzik, amit szerintem simán elvállalna egy oktató.
2022. okt. 24. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

A felvázolt témában semmi extra nincs...


Ha mondjuk az altruista modellt próbálnád internalizálni az ortodox vagy épp az unortodox közgazdasági elméletekbe; na az már inkább problémás lenne...

2022. okt. 31. 18:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a segítséget és a válaszokat!
2022. nov. 4. 22:31

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!