Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Ha diszgráfiás vagyok, és van...

Ha diszgráfiás vagyok, és van róla papírom mennyi többletpontot kaphatok az egyetemre?

Figyelt kérdés

Válaszadóktók kérném, hogy ha tudja adjon nekem forrást.


Én azt olvastam, hogy 25 pont, de ezt nem hiszem el, túl sok (bár meg is kínoztak kiskoromban ezért ...)

[link]


2010. szept. 28. 17:28
 1/7 anonim ***** válasza:
100%

A www.felvi.hu oldalon van a hivatalos forras, onnan masoltam be neked az alabbit: ( az utolso bekezdes a lenyeg, az vonatkozik rad)



A fogyatékosság miatt 50 többletpont jár minden alapképzésen, egységes, osztatlan képzésen, illetve felsőfokú szakképzésen. A hatályos jogszabályok szerint fogyatékossággal élő az a jelentkező, aki testi, érzékszervi, beszédfogyatékos, autista, megismerés és viselkedés fejlődési rendellenességgel élő.


Érzékszervi fogyatékosok:


- hallássérültek

Hallássérültnek nevezzük azokat a személyeket, akiknek hallásküszöb értéke mindkét oldalon a beszédfrekvenciákon 40 dB felett van, és ezt audiológiai állomás igazolta. A hallássérültek lehetnek nagyothallók és siketek.


- látássérültek

Látássérültnek nevezzük azokat a személyeket, akiknek látássérülése legalább 67%-os. Súlyosabb formá ja a vakság, enyhébb formája a gyengénlátás.


Testi fogyatékosok:


- mozgássérültek - A mozgássérülés lehet veleszületett, esetleg a születés folyamán, akár a későbbi életszakaszban, vagy baleset következtében létrejött károsodás, melyek gyakori jellemzője a bénulás, a görcsös túlmozgás, a végtaghiány, beszédzavar, melyeket egyéb sérülések is kísérhetnek.


Beszédfogyatékosok

A beszédakadályozottság egyik legjellemzőbb jele, ha hiányzik vagy torzul a hangzó beszéd, zavart lesz a kiejtés, megváltozhat a beszédhangok színezete is. Jelentősen változhat a beszéd ritmusa, ami maga után vonja a dadogás-hadarást. Később ezek a nyelvi problémák leggyakrabban a nyelv írásbeliségében fordulnak elő, mint diszlexia, diszgráfia. Ugyancsak súlyos beszédfogyatékosság a motoros diszfázia, szenzoros diszfázia.

2010. szept. 28. 17:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:

Szia!


Köszönöm szépen, akkor ugyanaz a szövegünk van meg. Beszédhibám nincs, de az írásomon látszik a dolog...no meg koncntrációs zavarom is van. VAn még emelett diszleksziám is.


Egyébként a vislekedési zavaroknál is fel van sorolva mindkettő.


Ha nagy mákom van talán megkapom az 50 pontot is halmozottan hátrányos?) De ami azt illeti a 25ben sem hiszek:(

2010. szept. 28. 18:29
 3/7 anonim ***** válasza:
54%
ha ennyi bajod van, akkor úgyse jutsz el soha a diplomáig.
2010. szept. 28. 19:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Elso vagyok.

Mas a hatranyos helyzet es mas a fogyatekossag.Rad a fogyatekossag vonatkozik( nem serto celzattal irtam, ne ertsd felre)

Szinten felvis forrasbol:


Hátrányos helyzetű az a jelentkező, aki felvétel esetén a beiratkozás időpontjában huszonötödik életévét nem töltötte be ÉS


- akit középfokú tanulmányai során családi körülményei, szociális helyzete miatt a jegyző védelembe vett, és/vagy

- aki után középfokú tanulmányai során rendszeres gyermekvédelmi támogatást folyósítottak, és/vagy

- középfokú tanulmányai során rendszeres gyermekvédelmi kedvezményre jogosult,

- állami gondozott volt.


A fentebb emlitettekert 25 pont, mig a fogyatekossagert 50 pont adhato.

2010. szept. 28. 19:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:

Utóbbinak köszönöm a bíztatást.


Hidd csak el, hogy eljutok! Nem vagyok fogyatékos, se elmebeteg. Lehet, hogy másoknak könyebb dolga lesz, de akkor is meg fogom csinálni. Talán mások gyorsabban végeznek, de ezért van a döbletpont, hogy ezt kompenzálják.

2010. szept. 28. 19:55
 6/7 A kérdező kommentje:

HAjajj! bből most rosszul jövök ki! Előző kommentem a 19:33-s volt, aki amikor írni kezdtem valóban utóbbi volt.


A segítőmnek köszönöm az információt! 50 pont az nem rossz. Nagyon nem.


Még utána fogok járni, hogy pontosan hogy van ez!

2010. szept. 28. 19:59
 7/7 anonim ***** válasza:
De igen, elvégezheti, csak nem bölcsész szakra megy majd.
2010. okt. 1. 22:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!