Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Alkalmazott matematika MSc...

Alkalmazott matematika MSc vagy Data Science MSc?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

Az alábbi két képzésben gondolkodom egy matematika BSc után.

Mindkettő az ETH Zürichben található.

Mit gondoltok melyik a piacképesebb?

Tudom hogy borzasztóan hasonlóak, és tulajdonképpen a data science az alkalmazott matematika, de mégis, ti melyiket választanátok?



2022. nov. 2. 23:40
A kérdező szavazást indított:
Data Science MSc
Alkalmazott matematika MSc
15 szavazat
 1/3 anonim ***** válasza:
27%

Nem hiszem, hogy matek alapszak után túl sok újat tudna mutatni az alkmat. Ezt a szakot inkább azoknak javasolnám, akiknek informatikai vagy más természettudományos (fizika például) hátterük van.


De a tanterv segíthet jobb döntést hozni. A hazai alkmat képzésről tudok nyilatkozni, a matek stimmel, az alkalmazott, háááát... Kicsi matlab, kicsi c++ talán ha van, de nem tesz csodákat. Nekem az a benyomásom, hogy DS képzésen hangsúlyosabb lesz az elemzői eszköztár szoftveres szinten is, ha piacképes tudást szeretnél, szerintem inkább ez jönne jól arra a matek bsc-re.

2022. nov. 3. 00:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Én data science MSc-re járok az UCD Dubllinra, ez tulajdonképpen egy statisztika MSc pár programozós órával feltuningolva (SAS, C++, Python). Csekkold le a curriculumot, és ahol több statisztika van, oda menj.
2022. nov. 3. 07:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
91%

Ui: rápillantottam a curriculumokra. Az MSc Data Science nagyon jól hangzik, és rengeteg a munkaerőpiacon is hasznos óra van (NLP stb.). A matek msc se rossz, vannak olyan tárgyak, hogy mathematical finance, mathematical statistics, mathematics of data science stb.

[link]


Még megnézegetném a helyedben, de én szerintem a matek msc-re mennék, mivel úgy érzem, abban több a kutatási potenciál. Egyetemre a nehezen tanulható matek miatt jár elsősorban az ember, a konkrét alkalmazásokat (NLP stb.) megtanulod Udemyről is. Ha sok az elective, rugalmas a tanmenet, akkor össze tudsz magadnak rakni egy jó “data science” programot, azaz direkt azokat halászod össze, amik számodra relevánsak. Így első ránézésre a matek msc elméletibbnek, azaz jobbnak tűnik. (Még egyszer: a “gyakorlatias” képzést megoldod magadnak youtube-ról, udemyről sokkal jobban, mint az egyetem tudná. De matekot sokkal nehezebb tanulni otthon.)

2022. nov. 3. 07:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!