Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Gyermekfejlesztés: melyik...

Gyermekfejlesztés: melyik képzési területet válasszam?

Figyelt kérdés

Van egy kommunikáció és médiatudomány Ba és Ma végzettségem. Jelenleg szülési szabadságon vagyok és nagyon megtetszett a pedagógus képzési terület, valamint a gyermekfejlesztés.


Pontosabban:

Konduktor

Gyógytornász

Gyógypedagógus

Pedagógus

Fejlesztő pedagógus

Nevelési tanácsadó

Kisgyermekgondozó

Óvodapedagógus


Mit gondoltok, ezek közül melyiket lenne érdemes választanom?


Jelenleg 28 éves vagyok, és két gyerek mellett vágnék bele az átképzésbe.

Nem szeretnék megszakadni a tanulásban, de szeretném elsajátítani a szakmát.



2022. dec. 14. 14:04
 1/8 anonim ***** válasza:
100%

Ezeknek egy jó részéhez főiskola/egyetemi képzés kell, szóval a "nem szakadok bele a tanulásba" nemtudom mennyire kivitelezhető egy 3-4 éves képzésnél.

Vagy ez belefér?

2022. dec. 14. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:

A 3-4 év tanulást bevállalnám, főleg ha tudom, hogy nem szivatósak a tanárok.

Alapvetően nem a tanulással van a gondom, hanem attól félek, hogy vannak tantárgyak amiket kb lehetetlen teljesíteni.

2022. dec. 14. 14:27
 3/8 anonim ***** válasza:
100%

Hááááát ezt nehéz megmondani. Nyilván egyik tanár sem tekinti magát szivatosnak, "ő csak egyszerűen megköveteli amit tudni kell":D


Szerintem ha olyami érdekel, hogy a gyerekek készségeit hogyan lehet fejleszteni, akkor a gyógypedagógus képzés a legjobb választás. Valójában ez lefedi a fejlesztőpedagógust is, merthogy a kettő kb ugyanaz.

A gyógypedagógus képzésen két szakirányt kell választanod a 7ből ami: pszichoped, tanulásban akadályozott, szomato (mozgásfejlesztő), autizmus, látásban akadályozott, hallásban akadályozott, logopédia.

ha mondjuk ezekből választod a szomatot és a tanulásbna akadályozottat, akkor elég szépen lefeded a skálát, mert így a mozgásos fejlesztéseket is megtanulod amit egy konduktor is cisnál, meg az ilyen általános fejlődéssel kapcsolatos dlgokat is, ami pl ovis korúaknak baromi jól jön.

Az ELTE Bárczi Gusztávot szokták dícsérni, feleségem is ott végezte a gyógypedagógiát. nyilván vannak gondok, mint minden egyetemen, hog ypl kevés a gyakorlat, de az szeirntem máshol sem jobb. A képzések közül viszont ez a legnívósabb. Talán van levelező szakuk is egyébként.


A gyógytornász ugye nem feltétlen gyerekekekkel foglalkozik. A pedagógus kb bármi lehet. Óvópedagógus meg... az is egy külön világ, igazából a gyógypedagógus el tud bánni egy óvodással is (mármint megfelelő játékokat talál neki amik fejlesztik, stb), az óvópedagógusnak ebből a szempontból annyi az előnye, hogy ő megtanul 30 gyerekkel is bánni, a gyógypedagúgus meg jellemzően egyéniben vagy max kis csoportokban foglalkoztatja a gyerekeket.


Szóval én a gyógypedre szavazok:D Az a leguniverzálisabb és legátfogóbb.

2022. dec. 14. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%
Nincs olyan, hogy kb lehetetlen, évente több százan végeznek mindegyik szakon a felsoroltak közül. Valahogy nekik is sikerült. De gyerek mellett nappali szakon teljesíteni, hát sok sikert.
2022. dec. 14. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:

3: nagyon köszönöm az észrevételeidet, sokat segítettél. :)


4: igen, tudom hogy nehéz lenne belevágni két pici (2021-es és 2022-es születésű) mellett a pályamódosításba. Mindenképpen alaposan át szeretném gondolni, hogy megéri-e.


Az az igazság, hogy mindig is érdekelt a pedagógusi pálya, de a környezetem lebeszélt róla, így sosem jelentkeztem. Helyette elmentem egy gazdasági szakra, amit két félév után otthagytam, mert nem éreztem önazonosnak. A kommunikációs és médiát baromira tetszett és szeretem is, de a gyermekfejlesztés most nagyon vonz :)

2022. dec. 14. 14:59
 6/8 anonim ***** válasza:
100%

Hát amúgy nag ypályára ne számíts, gondolom hallottál a pedagógusok jelenlegi helyzetéről:D

Deee 4-5 év pályán töltött idő után simán belekezdhetsz eg ymagánvállalkozásba, ahol már simán lehet 5-8ezret is elkérni eg yóráért, és bizony van kereslet magánfejlesztésre. szóval azzal már lehet karriert cisnálni:) Csakhát előtte kell a gyakorlat, mert az egyetemen elég keveset kapsz.

2022. dec. 14. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
Másfél évesemmel jártunk Dévényre, konduktrohoz és most tsmt-re. húzósak az árak, az biztos.
2022. dec. 14. 15:26
 8/8 anonim ***** válasza:
100%
Gyógypedre járok az ELTE-n, levelezőn. A legtöbben a 30-40-es korosztályból vannak, szinte mindenkinek vannak gyerekei, és a legtöbbünk képes teljesíteni a követelményeket. Nem azt mondom, hogy könnyű, de nem is kell beleszakadni. Ha érdekel, élvezni fogod, szerintem nyugodtan vágj bele! :) Gyógypedagógusként szakiránytól függően lehet dolgozni korai fejlesztőben, gyógypedagógiai intézményben (EGYMI-ben) pl. iskolában, oviban, bölcsiben, mozgásfejlesztő intézményekben, pedagógiai szakszolgálatnál (régebbi nevén nevelési tanácsadóban). Lehet magánrendelést is folytatni vele. Én ajánlom, ha érdekel a terület, mert munkád az biztosan lesz vele, rettenetes a szakemberhiány és egyre több gyermek lesz, aki érintett valamilyen fejlődési zavarban vagy egyéb nehézségben. Ha kérdésed van, keress nyugodtan privátban.
2022. dec. 16. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!