Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Óvodapedagógia és kisgyermekne...

Óvodapedagógia és kisgyermeknevelő szak egyszerre. Lehetséges?

Figyelt kérdés
Második évemet töltöm óvodapedagógián, nagyon tetszik viszont úgy érzem a jobb fizetés reményében taulnom kell valamit, sajnos mindig ott kötök ki, hogy csak az olyan szakokat tudnám csinálni lelkesen ami során gyerekekkel foglalkozhatok. A bártáblák alapján úgy tünik, hogy a kisgyermeknevelők fizetése több. Érdemes lenne belekezdenem? A korosztályt imádom, felvételinél is gondolkoztam rajta. Kivitelezhető ha az óvodapedagógia 3.évét nappalin a kisgyermeknevelő 1. pedig levelezőn csinálnám párhuzamosan? Megoldható? Valaki esetleg hasonlóan végezte szívesen fogadnám a tapasztalatokat.

2022. dec. 28. 21:05
 1/7 anonim ***** válasza:
100%

Alapvetően én kivitelezhetőnek tartom, mivel nem olyan nehéz szakok, így teljesíthető lehet. +Levelezőn pénteken, szombaton vannak órák,de nem is minden héten, sokan csinálnak egyszerre 2 szakot.


Viszont őszintén szerintem nem sok értelme lenne elvégezni a kisgyermeknevelő szakot így, hogy lesz már egy óvodapedagógus diplomád-anyagi szempontból szerintem ezt a szakot pluszban nem éri meg elvégezni.

Én a helyedben olyan szakot néznék,amivel a főállás mellett tudsz dolgozni. Nekem pl a logopédia mesterszak jutott eszembe.

2022. dec. 28. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:

Nekem is eszembe jutott a logopédia, viszont azt nem érzem magamhoz olyan közel valamiért esetleg később a fejlesztő pedagógus maximum. Ahogy én tudom bruttót 100ezer körül kapnak többet a kisgyermeknevelők(remélem jól sikerült értelmeznem a bértáblát, ha nem valaki javítson nem szeretnék hülyeségeket írni)

Nehéz helyzet, sajnos tudom hogy a pedagógiából nem fogok megélni,jelentkezésnél is tisztában voltam vele, de keresem az utolsó lehetőségeket is, hogy esély legyen rá és ne keljen váltanom

2022. dec. 28. 21:50
 3/7 anonim ***** válasza:
3%
Mindkettő könnyű és egyiknek sincs értelme inkább válassznvalami piacképes szakmát például részecskefizikus hogy termonukleáris hajtóműveket tervezhess
2022. dec. 28. 22:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
17%

Semmit értelme 2 kb ugyanolyan papírt szerezni. Nem ez az első ilyen kérdés itt, őszintén mire jó ennyi haszontalan szar papírt szerezni embereknek? Nem fog senki hasraesni tőle, ha két (szar) diplomád van és nem leszel kelendőbb sem a piacon. Sőt, általában szánják azokat az embereket, akik szakmai tapasztalat szerzése helyett ilyenekkel akarják kitolni a gyerekkoruk.


Ha két különböző, de együtt értelmes területről lenne szó, akkor az elég menő. Például van ismerősöm, aki biológia és mérnöki szakot végzett egyszerre, minden elismerésem az övé. Orvosi műszereket fejleszt. Te mit akarsz ezzel a hülyeséggel?

2022. dec. 28. 22:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:

Hát figyelj én úgy gondolom magamnak tanulok nem másnak hogy "hasraesenek tőle"

Én ebbe érzem jól magam, látom értelmét is, tisztában vagyok vele hogy nem váltom meg a világot egyikkel se,de inkább dolgoznék olyanba amit szeretek is mint olyan helyen ahova mindennap úgy megyek be, hogy bár ne lenne.

Sajnos nem lehet mindenki orvos, mérnök és hasonló de minden elismerésem az ismerősödé.

A gyermekkorom se szeretném kitolni, 15 éves korom óta dolgozom suli mellett, és azért akarom, utolsó évbe egyszerre a két szakot, hogy munka mellett kevesebb ideig tartson.

Mit akarok elérni?

Nem sokat, hogy azt csinálhassam amit szeretek és kényelmesen megtudjak élni, és jelenleg próbálom keresni az opciókat, hogy a kettő összejöjjön.

Köszönöm a( kedves) hozzászólásodat, nekem csak az a kérdésem lenne hozzád, hogy ha "szar" diplomákat szeretnék elvégezni akkor mégis mi minősülne nem "szarnak"?

Mert szerintem eléggé sok dologban számítanak a pedagógusok akik néha több időt töltenek együtt a gyerekekkel mint a saját szüleik.

2022. dec. 28. 23:09
 6/7 anonim ***** válasza:
3%

"Én ebbe érzem jól magam, látom értelmét is, tisztában vagyok vele hogy nem váltom meg a világot egyikkel se,de inkább dolgoznék olyanba amit szeretek is mint olyan helyen ahova mindennap úgy megyek be, hogy bár ne lenne"


Oké majd várnak sok szeretettel a pedagógustüntetésekre és mi is válaszolunk szívesen neked a külföld rovatba kiírt '2 diplomám van mégsem tudok elhelyezkedni Magyarországon, hogyan lehetek Ausztriában mosogató?' kérdésedre.


Az a helyzet hogy ezeknek a diplomáknak olyan szerény a munkaerőpiaci potenciálja (nem csak itthon hanem világszerte) hogy nem kell attól aggódnod hogy olyan helyre fog kelleni menned dolgozni ahová nem akarsz, mert sehová nem fogsz ezekkel kelleni.



"Mit szeretnék? Nem sokat, hogy azt csinálhassam amit szeretek és kényelmesen meg tudjak élni"


Ezekkel se nem fogod azt csinálni amit szeretsz a kényelnes megélést pedig felejtsd el.


Nem tudom miért élnek a 21. században álomvilágban egyesek, nem a kommunizmus korát éljük, hogy mindennel fos végzettséggel el lehet éldegélni boldogan és vidáman. Kemény versenypiac van ahol azok élnek meg (nagyon) jól akiknek piacképes végzettségük van és olyan kompetenciái amivel képesek profitot termelni. Ezekkel a szakok elvégzésével semmilyen értékes kompetenciára nem teszel szert és a diploma munkapiaci értéke is egyenlő a nullával.

2022. dec. 28. 23:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
51%

De miért hiszed azt, hogy majd attól a papírtól lesz jobb pont? Mit láttál a tantervben, ami többet ad, mint a mostani szakod?


Igazából gondolkodni kellene és utánajárni, hogy mi tenne piacképessé. Milyen az az óvodapedagógus, akinek többet fizetnének vagy több szülő igénybevenné a munkáját?


Nem olyan, akinek két ugyanolyan papírja van más-más névvel.


Van rajzterápiás, meseterápiás kiegészítő képzés például, amire úgy tudom, pedagógus végzettséggel is mehetsz, nemcsak pszichológus végzettséggel.

Vagy például logopédia, gyógypedagógia, mint kiegészítés.

De már az is nagy előny, ha tudsz tartani valamilyen szakkörszerűséget, idegennyelven végezni a munkád, akár felkészítést végezni.

Vagy másodállásban bébiszitterkedni.


Nem értem a logikát a választásod mögött és azt sem, hogy miért nem gondolkodsz szülő fejjel.

2022. dec. 29. 00:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!