Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Érdemes anyagmérnöknek tanulni?

Érdemes anyagmérnöknek tanulni?

Figyelt kérdés

2023. jan. 21. 17:13
 1/4 anonim ***** válasza:
Hát a legjobban itthon az infós mernök keresnek, utána villany, mechatro és gépész lehet kB a sorrend, már ha mondanom kellene valami ilyesmit. Persze pozícióból és rendkívül sok egyéb más dologtól függ ez az egész, nagyon változó is lehet a berskala. De tudok olyan mernök szakokat amik kevésbé erik meg pl: epìtő, epitesz, agrár, élelmiszer és hasonló mérnök szakmák. Sajnos azokban az iparagakban kevésbé jó a helyzet. Az anyagmernokivel nem tudom mi a helyzet , de mindenképpen jól teszed, hogy utána jársz. Első körben megneznem, hogy mennyi allas hirdetés van fent a neten. Minel több embert keresnek annál nagyobb a berverseny.
2023. jan. 21. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Mert momentán az anyagmérnöki és a gépészmérnöki között vacelálok
2023. jan. 21. 21:08
 3/4 anonim ***** válasza:
Ìrd be a profession, joblee vagy egyéb más allaskereső portál keresőjebe a gepeszt illetve az anyag mérnököt. Meglatod melyekből hol mennyi allas is van, és mik a hozzájuk tartozó feladatok.
2023. jan. 22. 10:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Szerintem a gépésszel többre mész, én is gépész munkákat csinálok anyagmérnökként, most kell folyamatosan pótolnom a hiányzó gépelemek tudást. Jobb lett volna,ha már ez megvan.


Nem olyan sok helyre keresnek anyagmérnököt,mert nem olyan ismert szak, kevés helyen is képzik. Ha a munkaköri leírás alapján meg tudod csinálni, nyugodtan lehet jelentkezni gépésznek hirdetett munkára is. Be fognak hívni interjúra, főleg,ha már van tapasztalatod. Nekem szinte csak ilyen interjúim voltak.


Nagyon sok anyagmérnök végül qualitys lesz,amihez mindegy milyen mérnök végzettséged van. Az anyagosok jelentős része vagy minőségügyben helyezkedik el,vagy 'elgépészesedik', Miskolcon és környékén a vegyipari/polimeres tud jól a szakterületén érvényesülni a Borsodchem és a MOL miatt. Fémesként van az ózdi acélmű, a Prec-cast Újhelyben, meg nem tudom, hogy a Sicta még működik-e. A Chervon lesz még,ha végre megnyit.



A bsc-n megszűntek a szakirányok, általános anyagmérnök diplomát ad, msc-n tudsz már csak polimeres lenni.


Egyébként a gépészmérnök bsc + anyagmérnök msc szerintem jó kombináció.


Hogy megbántam-e ezt a szakot? Összességében nem,meg tudtam csinálni a szerencsém, jobban keresek,mint sok gépész és egy olyan helyen dolgozom,ahol megbecsülnek. De ez a saját szorgalmamnak és a szerencsének is köszönhető,nem kifejezetten a szaknak. Nyilván a diploma indított el az úton,de azért megdolgoztam, és utána is képeztem magam.


Most nem biztos, hogy újra odamennék, mert nagyon visszafejlesztették a tantervet, kevesebb tudást ad,mint nekem adott 3 éve. Számomra ez és a szakirány hiánya nagyon elkeserítő.


Ami pozitív, hogy olyat is mondjak:kevesen vannak a szakon, mindenkit megjegyeznek a tanárok, családias a hangulat, közvetlenebb a tanár-diák kapcsolat, mint a gépészen. Könnyebb elvégezni,mint a gépészmérnökit, kevesebb a matek, mechanika, géprajz/gépelemek,de több a kémia,ha ez is szempont.



A minta tanterveket is nézd meg, hogy melyik tetszik jobban a két szak közül,illetve az álláshirdetéseket,ahogy az előttem lévők mondták.

2023. jan. 27. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!