Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Ilyen helyzetben mi lenne a...

Ilyen helyzetben mi lenne a legjobb szak?

Figyelt kérdés

Idén májusban érettségiztem, és most kihagyok egy évet az egyetem előtt. És fogalmam nincs mihez kezdjek magammal, hogy hova jelentkezzek. Igazából jó tanuló voltam már általános iskolában is, aztán a gimiben is 5ös voltam szinte majdnem mindenből, az érettségim is nagyon jól sikerült, de soha nem volt semmi amiből kiemelkedő lettem volna. Megtanultam amit kellett, jó jegyeket kaptam, de nem voltam soha semmiből úgymond "zseni". Szóval nincs egyetlen olyan tárgy sem amire azt tudnám mondani, hogy igen ezt imádtam, jó voltam belőle, értettem mindent és valami ezzel kapcsolatos szakon szeretnék továbbmenni.

Azt tudom, hogy mindenképpen valami olyan szakot akarok választani amivel később jó elhelyezkedési esélyeim lesznek, illetve hogy számomra nem a munka az ami a legfontosabb. Nem akarom, hogy az határozza meg az életemet. Olyan munkát akarok amiből meg tudok élni, nem luxuskörülmények közt, de az anyagi biztonságom azért meglegyen. És mindenképpen olyan legyen ami mellett szabad maradhatok, ami nem hat ki a magánéletemre drasztikusan és nem korlátoz le.

Pontszámokat nézve olyan max 410 pont, biosz a választott tárgyam, de nem azért mert ezzel akarok foglalkozni csak ezt sok helyre elfogadják.

Szóval szerintetek mit kellene választanom?


2010. okt. 3. 18:33
 1/2 anonim ***** válasza:
Közgáz, mérnök, valami fizikával kapcsolatos? mi az ami érdekel, úgy alapból? reálosabb típus vagy, vagy inkább a bölcsész fajta? így nehét lesz megmondani.
2010. okt. 3. 18:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
Mint mondtam pont az a bajom, hogy semmi nincs ami úgy kiemelkedne a többi tárgy közül, hogy tudnám azt akarom csinálni. Viszont van pár dolog amit már kizártam: orvosi, fogorvosi, gyógyszerész. A mérnök szakok, meg ami nagyon matekos szintén nem igazán érdekelne. Magyar, töri, föci alapszakokban nem igazán látok számomra fantáziát, mivel tanár nem akarok lenni, de ami más lehetőség ezekkel van azok sztem elhelyezkedés szempontjából nem igazán jók. Most a munkaügyi és társadalombiztosítási igazgatási szakot néztem ki, de még érdeklődöm felőle, hogy milyen is. Eddig jónak tűnik elhelyezkedés, megélhetés szempontjából.
2010. okt. 3. 19:17

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!