Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » PTE Fizikus Bscről átvesznek...

PTE Fizikus Bscről átvesznek az ELTE Csillagász Mscre?

Figyelt kérdés
Alapból csillagász szakirányú fizikát fogadnak el egyenes ágon, de természettudományiről átlehet menni elvileg. Pécsen nincs csillagász szakirány! Szóval egyenes ágon nem, de kreditelismertetéssel elvileg lehet, ha jól értelmezem, ez hogy történik és egyáltalán lehetséges-e? Átvesznek PTE hallgatót? Anyagban nem maradnék elvileg el, gondolok itt a matek és a fizikára ami kell nem? Csillagász tantárgyak minimálisan vannak csak sajnos. Szóval igazából összességében lehetséges-e az átmenet a két egyetem között, ha a Fizika Bsct választom majd most Pécsen és nem Pesten?

2023. jan. 25. 18:38
 1/3 anonim ***** válasza:
100%

Alapképzésről nem "vesznek át" senkit semmilyen mesterre, majd annak idején rendesen jelentkezni kell a felvételi eljárásban, és fel fognak venni.

[link] 136. oldal

2023. jan. 25. 19:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Igen, érdekesen fogalmaztam, nem szószerint értettem, elnézést!!! Szóval legalább 40 kreditet kell elérnem és a hiányos tantárgyakat megtudom csinálni Msc közben, mert szerintem a csillagászati tantárgyak nem lesznek meg teljesen! Matek, Fizika simán meg lesz, úgy néztem! Szóval tehát akkor van esély a felvételre, ha jelentkezek?
2023. jan. 25. 19:10
 3/3 anonim ***** válasza:
100%
Sajnos kellő számú jelentkező hiánya miatt a fizika alapszak Pécsett tavaly nem indult el. Úgyhogy készülj fel egy B-tervvel is arra az esetre, ha ez megismétlődne.
2023. jan. 25. 20:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!