Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Bme, Óbudai vagy Debreceni...

Bme, Óbudai vagy Debreceni Egyetem a jobb építészmérnöki képzésnél?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

Építészmérnöki szakon szeretnék továbbtanulni. A BME-t, az Óbudai és a Debreceni Egyetemet néztem eddig, de nagyon eltérő véleményeket hallottam. Van tapasztalatotok, ami segíthet? (Képzésről, tanárokról, hallgatói életről és az egyetem utáni lehetőségekről bármi)



2023. jan. 26. 16:08
 1/5 anonim ***** válasza:

Hova valósi vagy? Nem mindegy, mint ahogy az sem, mik a távlati célok.

A tapasztalatokat meg kifejthetném, de lehet, hosszabb lenne, ezért azt opcionálisnak kezelem. Nyugodtan írj privátot, ha aktuális.

2023. jan. 26. 16:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
BMe-n nagyon sok a szívás, ez tuti. Többin tutira kevesebb.
2023. jan. 26. 18:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Előszóban annyit, hogy szerintem egyikkel sem fogsz rosszul járni.

Én 2 éve az YBL-re jelentkeztem építőmérnökire, eddig nem bántam meg (elég pontom lett volna bárhova). Persze szivatós tárgyak itt is vannak, de eddig úgy tűnik, hogy amit jobban számon kérnek, azt nem véletlenül kérik jobban. A hallgatói élet is elég pezsgő lett mióta véget ért a covid mizéria. Ami előnye még a karnak, hogy szerintem sokkal közvetlenebb itt a tanár-diák kapcsolat, mint a BME-n és lazább a légkör.

De egyik haverom BME-n van szintén építőn, ő meg azt szereti, szóval egyikel sem nyúlsz szerintem nagyon mellé. Debreceni egyetemről csak gépész ismerősöm van, de őt is egyből felvette a Bosch, mikor végzett.

2023. jan. 28. 00:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Epìtőipari kivitelezésben dolgozom, neha nem egyszerű az emberekkel és a vállalkozókkal az egész napos feszkozas a munkateruleten. Nem is sokan bírják egyebkent , gyorsan kikopnak a stresszt nem turo emberek. Ezek atmennek tervezesbe ahol sok tervező irodában kivitelezéssel ellentétben be sincsenek normálisan jelentve a fizu jó része borítékba jön sztem. Eleg sok epìtő ès építész mérnököt ismerek, elég kevesen elégedettek a fizetésüket, munkakorulmenyekkel és hasonlokkal. En inkább a választott szakon gondolkoznék el nem az egyetemeken
2023. jan. 28. 06:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim válasza:
Nem tudom mennyire leszek hasznos, de én OE-YBL építészmérnökire járok, éppen 4. félévbe fogok lépni. Ha szeretnél tudni dolgokat, akkor segíthetek az egyetemi életről, tárgyi nehézségekről, magáról a képzésről mesélni. Egyedül az ilyen hök-ös dolgokhoz nem értek. De írj privátban, ha érdekel. 22f
2023. febr. 5. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!